Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Філософія -> Проблема субстанції Бога у філософії Рене Декарта

Проблема субстанції Бога у філософії Рене Декарта

Назва:
Проблема субстанції Бога у філософії Рене Декарта
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,27 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Проблема субстанції Бога у філософії Рене Декарта”


ЗМІСТ
Вступ…………………………………………………………………………3
Розділ 1. Філософський раціоналізм Рене Декарта.
1.1.Раціональний метод та його механічне обґрунтування………..……...6
1.2.Міркування про метод…………………………………………...….…..9
1.3.Правила для керівництва розуму……………………………………...12
Розділ 2.Прблема духовної і тілесної субстанції.
2.1.Дуалізм Рене Декарта………………………………………………….16
2.2.Вчення про духовну субстанцію і теорія пізнання…………………..20
2.3.Вчення про тілесну субстанцію. Фізика і космологія……………….27
Висновки…………………………………………………………………...34
Список використаних джерел і літератури…………………………....36


Вступ.
В історії філософії творчість Рене Декарта (1596 - 1650) - одна з найбільших вершин, та найбільших досягнень. Важливий принцип методології дослідження історико-філософського процесу складається, як відомо, у тім, щоб у русі філософських навчань, систем, категорій, ідей розкрити боротьбу матеріалізму та ідеалізму. Боротьба ця не статична і досить суперечлива, вона аж ніяк не лежить на поверхні навіть відкрито конфронтуючих філософських навчань і систем. Така боротьба була майже завжди неоднопланової і неоднозначної. Розвиток її виявляло поглиблення людського знання, ускладнення свідомості людини в його різноманітних аспектах, у його відношенні до природи і культури. Особливість філософській творчості Декарта в тім, що в ньому були сформульовані нові і матеріалістичні й ідеалістичні положення. Тим самим боротьба матеріалізму й ідеалізму піднялася на більш високу ступень. І хоча сам Декарт у кінцевому рахунку схилився у сторону ідеалізму, він повідомив цій боротьбі новий імпульс.
Свої твори Декарт написав у 20 - 40-х роках XVII ст., але усвідомити їхній зміст неможливо без обліку величезних змін у західноєвропейської - історії в період Відродження, що почалося в Італії вже в XI ст., а до кінця XV - на початку XVI ст. що став, можна сказати, загальноєвропейським явищем. Це були часи успіхів ранньобуржуазної культури, представленої творчістю гуманістів. Як відомо, ранньобуржуазна культура гуманізму, народжувалася і розвивалася в протистоянні феодального, переважно сільського, суспільства. Ідеологічною основою цього суспільства була християнська релігія з її численними догмами, так чи інакше осмислювалася в схоластичних філософських системах і побудовах. Якщо спробувати граничне коротко сформулювати суть геоцентричного та схоластичного світогляду, важко знайти більш підходяще слово, чим спостережливість, молитовна покірність середньовічної людини, що виражала його переважно пристосовану позицію у відношенні природи і соціального світу. Філософи-гуманісти здебільшого аж ніяк не зазіхаючи ще на самі основи релігієзнавства, разом з тим рішуче висували на перший план суспільство з його різноманітними тілесними і духовними потребами. Звідси в загальному активна позиція гуманістичної філософії, яка на противагу теології і схоластичної філософії, дивлячись зміст людського життя в здійсненні царства Божого на5 землі, обґрунтовувала ідеал налагодження в житті царства самої людини. Таке
обгрунтування було як індивідуальним але етичним, так і соціальним. З часом виробничої діяльності і розвитку природничонаукової думки (особливо до кінця XVI - початок XVII ст.), ідеал царства людського на землі здобував і науково-технічну конкретизацію.
Повністю переконаним і красномовним пропагандистом діючої науки став Френсіс Бекон (1561 - 1626), названий К. Марксом початківцем англійського матеріалізму і всієї сучасної дослідницької науки. Гарячим прихильником науково-технічного прогресу один з найважливіших сторін буржуазної культури, що народжувалася не раз повідомляв себе і Декарт. Звичайно, соціальна ситуація, що склалася в першій половині XVII ст., у Франції, відрізнялася від тієї, яка була характерна для Англії, де наближалася буржуазна революція, сама нова з тих, що в нашій літературі звичайно іменуються ранніми. Хоча Франції було тоді далеко до буржуазної революції, все таки і тут у цю епоху виникли умови, розвивати філософську думку Декарта.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Проблема субстанції Бога у філософії Рене Декарта

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок