Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Філософія -> Філософські аспекти глобальних проблем сучасності

Філософські аспекти глобальних проблем сучасності

Назва:
Філософські аспекти глобальних проблем сучасності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,01 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Філософські аспекти глобальних проблем сучасності


Зміст
Вступ
1. Глобальні проблеми сучасності і філософія
1.1 Суть, ознаки і класифікація глобальних проблем сучасності
1.2 Роль філософії в осмисленні глобальних проблем сучасності
2. Основні глобальні проблеми сучасності та їх взаємозв'язок
2.1. Проблема війни і миру
2.2. Глобальна екологічна проблема
2.3. Ріст народонаселення і проблеми відсталості країн, що розвиваються
2.4. Глобальна енергетично-сировинна проблема і проблема освоєння світового океану та космічного простору
3. Вирішення глобальних проблем сучасності: філософський аспект
Висновки
Список використаної літератури
ВСТУП
Нове століття повноправно вступило у свої права, тому природно оцінити те, що пережило людство протягом минулого XX століття. З одного боку швидка зміна техніки і технології завдяки систематичному застосуванню наукових знань, в результаті чого ми отримали блага, про які наші предки могли тільки мріяти: широко освоєно енергію електрики, створено нові речовини та матеріали, корінним чином перетворені засоби виробництва і предмети праці, триває освоєння Космосу і Світового океану. З появою автомобіля, авіації, радіо, телебачення, комп'ютера виникли небачені в минулому можливості спілкування людей, народів і країн. Але з другого боку, одночасно виникла і реальна загроза самознищення людства, оскільки перетворююча сила суспільного виробництва стала порівняльною з природними процесами XX століття. В своєму розвитку людство дійшло до того рівня, що здатне технічно знищити всю планету, покласти край існуванню не лише цивілізації, але і всьому життю на Землі.
Отже, XX століття увійде в історію як "століття попередження", пов'язане з виникненням глобальних проблем, від вирішення яких залежить майбутнє нашої планети.
Під глобальними проблемами розуміють ряд найбільш актуальних І проблем, пов'язаних із явищами і процесами, які зачіпають життєві ' інтереси всього людства, та вимагають для свого вирішення колективних зусиль всього світового співтовариства, а при несвоєчасному вирішенні загрожують його існуванню.
До найважливіших глобальних проблем сучасності належать: проблема війни і миру; демографічна; екологічна; енергетична; сировинна; продовольча; мирне освоєння Світового океану і Космосу; подолання еко-номічної відсталості країн, що розвиваються; ліквідація небезпечних хво-роб.
В 1968 році італійським економістом А.Печчеі була заснована міжнародна громадська організація Римський клуб, яка першими своїми доповідями викликала шок і розгубленість в громадській думці. Висновок їх зводився до того, що за умови збереження існуючих тенденцій науково-технічного, економічного і демографічного росту, на людство чекає гло-бальна катастрофа у вигляді економічного колапсу, ознаками якого ста-нуть вичерпання невідновлюваних природних ресурсів, виснаження обро-блюваних земель, граничне забруднення навколишнього середовища і т.д. Таким чином перед людством постає вибір: або розумне управління май-бутнім соціальним розвитком, направлене на вирішення глобальних проб-лем, або загибель усього живого. Оскільки філософія формує світогляд людини, в якому відбиваються ті цінності, що орієнтують її діяльність, а
глобальні проблеми сучасності є наслідком діяльності людей, то логічно виникає потреба у філософському осмисленні їх суті, причин виникнення та загострення і на цій основі формування нового світогляду, нових цінно-стей, які сприяли б вирішенню цих проблем.
ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ І ФІЛОСОФІЯ
1.1.Суть, ознаки і класифікація глобальних проблем сучасності
Що охоплюється поняттям "глобальні проблеми"? Які особливі ознаки дозволяють говорити про них, як про явище особливе, що сто-сується всього людства? Відповіді на ці запитання важливі як в теоретич-ному, так і в практичному плані, оскільки від цього залежать основні на-прямки пошуку шляхів їх вирішення.
Етимологічне термін "глобальний" походить, з французького "global", що означає цілий, весь, загальний. Звідси найбільш поширеним є визначення, відповідно до якого проблеми, які зачіпають інтереси людства в цілому і кожну людину в різних точках планети, тобто ті, що носять пла-нетарний загальнолюдський характер, прийнято називати глобальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Філософські аспекти глобальних проблем сучасності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок