Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Дослідження проблеми формування політичної свідомості в Україні

Дослідження проблеми формування політичної свідомості в Україні

Назва:
Дослідження проблеми формування політичної свідомості в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст
Вступ
Розділ І. Політична свідомість: теоретичний аспект
Поняття та зміст політичної свідомості
Структура, функції, типи та рівні політичної свідомості.
Розділ ІІ. Особливості формування політичної свідомості в Україні
2.1. Становлення державної незалежності України як умова
формування нової політичної свідомості
2.2. Проблеми формування нової державницької свідомості в Україні.
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Актуальність теми дослідження. Процес державотворення в Україні є складним і неоднозначним. Адже він потребує не лише адекватного розуміння процесів об’єктивної трансформації політичної системи, а й теоретичного осмислення тих закономірностей, на основі яких відбувається перехід держави тоталітарного типу політичного режиму до демократичного. Побудова демократичної, суверенної, незалежної держави потребує певної перебудови. Насамперед, докорінної перебудови сутності, змісту та форми державного правління, системи політичної влади, політичних відносин. Але, наскільки б досконалими не були механізми реалізації політичної влади, якими б демократичними не були політичні інститути, наскільки б людські закони не відповідали їх природним правам, без врахування такого важливого фактору як рівень політичної свідомості, процес прогресування неможливий. Тому що весь політичний процес відбувається через людину. А саме, через активні суб’єкти та генератори всіх поступальних процесів, яким є еліта. Адже формування еліти – це формування її свідомості і, в тому числі політичної свідомості.
Політична свідомість відіграє у суспільстві дуже велику роль. Тим більше, коли мова йде про той перехідний період, в якому зараз знаходиться Україна. Тут політична свідомість виступає засобом, який може вплинути безпосередньо на прискорення або ж навпаки – уповільнення процесу трансформації держави. Тому проблема дослідження місця, ролі, змісту, форм та рівнів політичної свідомості є досить актуальною як для самої практики, так і для теорії політичної діяльності.
Стан наукової розробки проблеми. Актуальним питанням в дослідженнях зарубіжних та українських авторів є питання розвитку і функціонування політичної свідомості. В Україні проблему політичної свідомості досліджували такі науковці: А.Колодій, Ф.Кирилюк, О.Бабкіна, В.Горбатенко, Б.Кухта, В.Ніконенко.
Суть поняття „політична свідомість” у науково-дослідній літературі подається переважно у зв’язку з дослідженням загально методологічних визначень поняття „свідомість”, яке вивчали майже всі видатні філософи. Ю.Шемшученко, В.Бабкін, В.Рублевский, Л.Кравчук, А.Кудрицький дали визначення поняття „політична свідомість”.
Для пізнання специфіки розвитку та функціонування політичної свідомості у різних суспільно-політичних системах велике значення мають праці Б.Кравченка, Д.Руденка.
Важливу роль у дослідженнях формування політичної свідомості в Україні зіграли такі вчені: В.Дем’яненко, В.Кизима, В.Кремень, В.Ткаченко, О.Левченко.
Об’єктом курсової роботи є дослідження процесів державотворення в Україні на етапі переходу до демократичних основ соціального устрою.
Предметом дослідження є принципи та закономірності динаміки змін політичної свідомості і особливості її функціонування в процесі державотворення.
Метою курсової роботи є теоретико-методологічний аналіз сутності політичної свідомості та її формування в процесі державотворення в Україні.
Основними завданнями, які поставлені у курсовій роботі є такі:
з’ясувати сутність, історичні форми, рівні, функції політичної свідомості;
виявити основні напрямки формування політичної свідомості в Україні;
з’ясувати проблеми формування політичної свідомості в Україні на попередньому етапі.
Теоретична і методологічна основа дослідження. В дослідженні курсової роботи використовуються методи конкретно-історичного, порівняльного, структурно-функціонального аналізу. Використані статистичні матеріали та матеріали соціологічних досліджень.
Розділ І. Політична свідомість – теоретичний аспект
Поняття та зміст політичної свідомості
Слово „свідомість” має лат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Дослідження проблеми формування політичної свідомості в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок