Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Рабовласницькі держави і право на території України

Рабовласницькі держави і право на території України

Назва:
Рабовласницькі держави і право на території України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Рабовласницькі держави і право на території України
План
Вступ
Розвиток і поступ науки залежить від загальної атмосфери у країні, суспільно-політичного клімату. Цей постулат особливо яскраво унаочнює наше сьогодення. Десятиліття командно-бюрократичних методів керівництва згубно вплинули і на історико-правову науку. Від неї вимагалося здебільшого пропагувати нерідко вигадані успіхи і досягнення соціалістичної системи. Це і призвело до однобічного зображення минулого, без об'єктивного вивчення і серйозного розкриття труднощів та суперечностей історичної, у тому числі й історико-правової науки. А не знати історії, за словами римського політичного діяча, оратора і письменника Марка Туллія Цицерона, — бути завжди недоростком.
Тепер ми повною мірою усвідомлюємо, що не можна впевнено йти у майбутнє з тягарем ілюзій минулого, не відтворивши історичну справедливість. Саме у встановленні істини, сущої правди подій і процесів — запорука морального оздоровлення нашого суспільства, джерело духовного відродження нації.
1. Зародження державної організації на території України
Дописемна історія — найпротяжніша доба в історії людства. Вона збігається з первісним ладом. Витоки його сягають тих далеких часів, коли розпочалося виокремлення людини з тваринного світу і воднораз поступово народжувалися засади нової організації життя. Цей процес проходив надзвичайно повільно і тривав приблизно 2 млн. років. Наслідком його була поява людини розумної — Homo sapiens. Це означає, що на нашій планеті з'явилася істота мисляча, істота творча. Творчість — головна риса людини. Ставши на шлях творчості, людина вже ніколи не сходила з нього. Тому історія людства — це рух, розвиток, реалізація чимраз нових і нових можливостей мислення.
Цей розвиток стимулювався як змінами в навколишньому середовищі, так і зростанням потреб людини, її намаганнями якомога краще влаштувати своє життя. Саме це змушувало людей удосконалювати знаряддя праці, залучати до своєї діяльності дедалі нові й нові матеріали аж до створення штучних (фарби, кераміка, метал), винаходити нові технології.
Але технологічними винаходами не обмежувався творчий потенціал людини, їй притаманні й інші засоби впливу на довколишній світ та його перетворення, зокрема духовні. Покладаючись на свої сили — знання, вміння, досвід, оснащеність, — людина забезпечувала своє існування, продовження свого роду. Але від часу до часу вона терпіла й поразки. Осягнути розумом невдачу на полюванні, хворобу чи смерть їй було важко. Відчуваючи безсилля в таких та інших випадках, людина не бажала коритися цим негативним явищам, миритися з ними. Силою своєї уяви вона намагалася збагнути і усунути життєві перешкоди. Так виникла релігія, її породили безсилля та безпорадність людини перед сліпим випадком, силами й закономірностями природи. Вони змушували людину вдаватися до неймовірних або недоцільних засобів боротьби для досягнення результату, який не давався звичними, перевіреними досвідом засобами. Цьому слугували релігійно-магічні обряди, покликані компенсувати брак сил, умінь, знань.
Творчий потенціал зростав у колективі. Саме єднання людей у колективи надавало можливості обмінюватися знаннями та досвідом, закріплювати та передавати їх від покоління до покоління і воднораз постійно накопичувати. На ґрунті накопичення досвіду проходило його постійне оновлення і поступове збагачення.
Найдавнішим ґрунтом об'єднання людей у колективи була кревна спорідненість. Саме усвідомлення себе родичами призвело до заборони шлюбних стосунків у межах одного колективу. Такий колектив називають родом. Тому першою формою організації суспільства була родова. Рід, родова організація складають сутність первісності. Тому зміна родових зв'язків територіальними знаменує принципово новий етап у розвитку людства — виникнення державного ладу.
Цей первинний принцип організації людей, який унеможливлював шлюбні стосунки в межах одного колективу, вимагав спілкування з іншими колективами. За рахунок цього теж проходило збагачення суспільного досвіду, а родовий колектив зростав кількісно й за рахунок прийшлих через шлюб людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Рабовласницькі держави і право на території України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок