Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> ЮВЕНАЛЬНА ЮСТИЦІЯ В УКРАЇНІ.

ЮВЕНАЛЬНА ЮСТИЦІЯ В УКРАЇНІ.

Назва:
ЮВЕНАЛЬНА ЮСТИЦІЯ В УКРАЇНІ.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
605
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ТВОРЧА РОБОТА з курсу політології
“Концептуальні засади взаємодії політики й управління”
Ювенальна юстиція в Україні.
бути чи не бути ?


Бібліографічний опис та анотація творчої роботи
Зміст роботи:
Аналіз проблем становлення та розвитку ювенальної юстиції в сучасній Україні. Обґрунтування необхідності цілеспрямованої державної політики у цьому напрямку. Характеристика інститутів, функцій та принципів ювенальної юстиції.
Ключові слова: ювенальна юстиція, відновне правосуддя (медіація), дитяча бездоглядність та правопорушення, школа соціальної реабілітації, притулок для неповнолітніх, інститут судових вихователів, інститут пробації
 


ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ І. Передумови створення ювенальної юстиції в Україні. Актуальність та існуючі проблеми ……………………………………………………………...…4
 
РОЗДІЛ ІІ. Історія становлення ювенальної юстиції, світовий досвід………......9
РОЗДІЛ ІІІ.Забезпечення створення і розвитку ювенальної юстиції в Україні..11
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Питання, пов’язані із здійсненням профілактики правопорушень серед неповнолітніх, вже багато років турбують громадськість, вчених-юристів та правоохоронців-практиків багатьох країн світу. Найбільш гостро вони постають у країнах, що розвиваються, та у країнах з перехідною економікою, до яких належить і Україна. Трансформаційні процеси, пов’язані із реформуванням Української державності, оновленням галузей законодавства, що регулюють відносини в різних сферах суспільного життя, зміною та удосконаленням системи та правового статусу органів державної влади і місцевого самоврядування, супроводжуються загостренням багатьох соціальних проблем, які негативно впливають на формування особистості неповнолітніх і сприяють вчиненню ними правопорушень. У зв»язку з цим питання запровадження ювенальної юстиції в Україні на мій погляд є досить актуальним для розгляду. Метою даної роботи є вивчення конкретних кроків, які були зроблені на державному рівні з метою реалізації «дитячого правосуддя» та обґрунтування необхідності їх здійснення у подальшому.
І.Передумови створення ювенальної юстиції в Україні. Актуальність та існуючі проблеми
З прийняттям у 1996 році Конституції України було створено необхідні передумови для розбудови незалежної судової влади. Ми мали нагоду у рамках судової реформи використати глибокий системний підхід та побудувати ювенальну юстицію в Україні. У сучасних умовах розвитку України набуває значущості проблема поліпшення становища дітей в цілому та у значній мірі тих, які відповідно до ст.20 Конвенції ООН про права дитини (1989), мають право на особливий захист та допомогу. Розвиток міждержавних відносин, процес інтеграції України до Європейського Союзу зумовлюють просування судової влади цим шляхом. Для того, щоб прискорити процес наближення правових систем України до Європейської Спільноти необхідно впровадити в діючу систему правосуддя України міжнародні принципи і норми, що стосуються ювенальної юстиції, перш за все, Конвенції ООН про права дитини, „Пекінських правил”, „Ер-Ріядських керівних принципів”. Ювенальна юстиція є обов»язковою для держав, що підписали Конвенцію ООН про права дитини. У міжнародних стандартах у тій чи іншій формі висловлюється думка про те, що для того, щоб країна відповідала сучасним вимогам, необхідна певна система судочинства стосовно неповнолітніх. Зокрема , в п.3 ст.40 вищезазначеної Конвенції закріплено: «держави-учасники прагнуть сприяти у встановленні законів, процедур, органів і установ, що мають безпосереднє відношення до дітей, які, як вважається, порушили кримінальне законодавство, обвинувачуються або визнаються винними в його порушенні» (1.с.21). Крім того створення в Україні судів у справах неповнолітніх передбачено Концепцією судово-правової реформи, схваленою постановою Верховної Ради України 28 квітня 1992 року. Забезпечення повного виконання стандартів ювенальної юстиції згідно з відповідними міжнародними стандартами передбачено р.10 п.15 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2005 року «Про затвердження заходів щодо виконання у 2005 році Плану діій Україна – ЄС».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: ЮВЕНАЛЬНА ЮСТИЦІЯ В УКРАЇНІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок