Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Адміністративно-правовий статус Президента України, рада національної безпеки та оборони України, адміністрація президента України

Адміністративно-правовий статус Президента України, рада національної безпеки та оборони України, адміністрація президента України

Назва:
Адміністративно-правовий статус Президента України, рада національної безпеки та оборони України, адміністрація президента України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,20 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота з адміністративного права
Тема: Адміністративно-правовий статус Президента України, рада національної безпеки та оборони України, адміністрація президента України


Вступ
За 10 років незалежності Україна пройшла непростий, насичений динамікою політичних та соціально-економічних змін, шлях державотворення і конституційного становлення.
Конституційний процес у нашій державі складається з декількох визначальних етапів: *
Прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року. *
Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. *
Проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, що підтвердив Акт про державну незалежність. *
Підписання Конституційного Договору між Верховною Радою та Президентом України 8 червня 1995 року. *
Прийняття Конституції України 28 червня 1996 року. З прийняттям нового Основного Закону України було завершено перехідний етап державного самовизначення України і створення цілісного державного механізму. Сьогодні є всі підстави стверджувати, що прийнята 28 червня 1996 року Конституція України заклала повноцінну правову основу Української державності.
Прийняття Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року стало першим кроком до фактичного і юридичного утвердження незалежності України. Декларація визначила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, а також незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах. Нею було окреслено засади народовладдя, державної влади, громадянства, територіального верховенства, економічної самостійності, екологічної безпеки, культурного розвитку, зовнішньої і внутрішньої безпеки, міжнародних відносин.
У цьому документі було виражено прагнення народу до створення демократичного суспільства, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, необхідності побудови правової держави та повноцінного політичного, економічного, соціального і духовного розвитку українського народу.
Саме на підставі Декларації про державний суверенітет України, виходячи із смертельної небезпеки у зв'язку з державним переворотом у СРСР 19 серпня 1999 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, 24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила незалежність України та створення самостійної української держави - України. З цього моменту на території нашої держави, що визнавалася неподільною і недоторканою, мали чинність виключно Конституція і закони України.
Акт проголошення незалежності України був підтверджений волею українського народу на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Його результати виявилися настільки переконливими, що світове співтовариство одразу повірило в існування незалежної України. За лічені тижні десятки країн оголосили про дипломатичне визнання нової держави.
Довідково: Під час всеукраїнського референдуму на запитання “Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України” “так” відповіли 28.804.071 громадян, або 90,32%; “ні, не підтверджую” - 2.417.554 громадянина, або 7,58%.
Із скасуванням статті Конституції про керівну і спрямовуючу роль Комуністичної партії та запровадженням у 1991 році поста Президента України, який на той час визначався як глава держави і глава виконавчої влади, була суттєво змінена компетенція Верховної Ради і її Президії, уряду України. Так, Рада Міністрів УРСР була реорганізована у Кабінет Міністрів України, що істотно вплинуло на зміну його завдань і функцій у відповідності з потребами реформування економічної і політичної системи держави. Разом з тим, зміна функцій і завдань не вирішувала головної проблеми - визначення правових засад діяльності різних органів влади, що призводило до неузгодженостей у їх діяльності, а подекуди і до відкритого конфронтаційного протистояння.
Виходячи із складності ситуації, її можливої загрози для громадянського миру і злагоди в суспільстві, Президент України Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Адміністративно-правовий статус Президента України, рада національної безпеки та оборони України, адміністрація президента України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок