Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Сутність конфуціанства та його історико-політична роль

Сутність конфуціанства та його історико-політична роль

Назва:
Сутність конфуціанства та його історико-політична роль
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
41,52 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Розділ I. Особливості виникнення та розвитку конфуціанства.......................9

Розділ II. Основні політичні ідеї вчення Конфуція..........................................13

Розділ III. Вплив конфуціанства на політичну систему сучасного Китаю....22

Висновок................................................................................................................27

Список використаної літератури.....................................................................29

ВСТУП
Серед всіх різноманітних релігійно-політичних течій давнини, найбільш помітний слід в історії Китая залишило конфуціанство. Про Конфуція - цього великого китайського мислителя, надруковано безліч книжок, висловлено так багато протирічних суджень і оцінок, що мимоволі виникає питання, а що ж нового можна сказати про філософа, в якому одні бачать закоренілого консерватора, а інші ж - прогресивного революціонера? Однак його вчення досі не дає спокою надзвичайній кількості дослідників - східнознавців,що вже не один рік б’ються над поясненням славнозвісних постулатів. І зараз нема чіткого роз’яснення всіх його догм і пояснення багатьох висловів. Проте, як і все Велике, конфуціанське вчення приречене на одвічне дослідження, оскільки завжди буде актуальним.
Актуальність даної роботи. В наш час величезна увага і інтерес прикуті до соціально-економічних і політичних процесів, що відбуваються в Китаї. За порівняно короткий період часу країна подолала економічну кризу і вступила в якісно новий етап політичного розвитку.
У сучасному цивілізаційному просторі сформувалася єдина на Землі цивілізація, названа ім'ям конкретної людини, - конфуціанська. До 1949 р. конфуціанство було офіційною ідеологією Китаю. З 50-х рр.. протягом кількох десятиліть конфуціанство жорстоко переслідувалося, але минув час, і коли країна постала перед необхідністю розв'язання кризи, китайське суспільство знову звернулося до вчення Конфуція і його послідовників.
В останні роки конфуціанство не тільки не втратило вплив у далекосхідному регіоні, а навпаки, його значення постійно посилюється.
Політичні та соціальні процеси сучасного Китаю не можуть бути об'єктивно досліджені, якщо вивчати тільки ті події, які відбуваються на наших очах: вони можуть бути правильно зрозумілі й об'єктивно збагнені тільки тоді, коли дослідник, аналізуючи сучасність, буде знати особливості історичного розвитку Китаю, а також особливості національних суспільно-політичних ідеалів як інтегруючої основи даного соціуму.
Інтерес до ідей конфуціанства як інтегруючому суспільство початку характерний насамперед для Китаю і країн Східної і Південно-Східної Азії, які традиційно входять в ареал впливу китайської цивілізації. Економічні успіхи "Маленьких Драконів Південно-Східної Азії" багато вчених і політичні діячі схильні пов'язувати з конфуціанством. Зараз, в XXI столітті, наукове і політичне товариство зацікавлене в пошуках причин, чому ряд держав Східної Азії, що зберегли фундаментальні конфуціанські цінності, "пішли у відрив" у своєму економічному і соціальному розвитку.
Творець сінгапурського економічного "дива" Лі Куан на одній з конференцій приясвяченій цьому питанню говорив про важливість конфуціанства. Він вважає,що на цьому вченні тримається вся Азія, і якщо вони запозичать будь-які західні ідеали, то це може призвести до катастрофічних налідків і навіть до загибелі цілої цивілізації. [16;14] Наочна демонстрація Східною та Південно-Східною Азією не тільки своїх економічних, а й величезних етичних ресурсів змушує по-новому подивитися на конфуціанську спадщину і звернути увагу на ті моменти, які раніше значною мірою ігнорувалися.
Ще одна причина, що визначила інтерес дослідників до політичного ідеалу конфуціанства, полягає також у деякому парадоксі: з одного боку, суспільно-політичний ідеал, який не змінюється протягом двох з половиною тисяч років, а з іншого - динамічно розвивається, ефективно реагуюча на виклик часу цивілізація. Виникає питання: чому цей суспільно-політичний ідеал не тільки не гальмує розвиток суспільства, а, як свідчить історична практика, навпаки, сприяє інтеграції і прогресу соціуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Сутність конфуціанства та його історико-політична роль

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок