Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Світове господарство

Світове господарство

Назва:
Світове господарство
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЗАВДАННЯ:

Порівняти рівень соціально-економічного розвитку двох країн, що належать до різних груп: Сальвадора та Фінляндії. При порівнянні використовуються 6 груп економічних та соціальних показників:

1. ВНП на душу населення;

2. Динаміка економічного росту;

3. Структура виробництва;

4. Рівень та якість життя населення;

5. Споживання енергії

6. Екологічна безпека.

У разі можливості дані по цих двох країнах порівнюються з даними в цілому по групах країн, до яких вони належать, з метою визначити специфіку соціально-економічного розвитку цих країн.

1. САЛЬВАДОР

Сальвадор – невелика країна в Центральній Америці зі столицею м. Сан-Сальвадор, республіка у складі 14 департаментів. Головою держави є президент, що обирається на 5- річний термін, законодавчим органом – Законодавчі збори з 84 депутатів, що обираються прямим голосуванням на 3-річний термін. Збройні сили Сальвадора протягом 90-х років скоротилися від 50 до 10 тисяч чоловік, і витрати на оборону станлвдять менше 1% ВНП; імпорт озброєнь становить 0, 2% від світового імпорту (на початку 90-х 4,1%).

Економіка Сальвадора заснована на приватному підприємництві. Протягом 1980-х років валовий національний продукт невпинно скорочувався, і зараз ВНП на душу населення в Сальвадорі – один з найнижчих у Центральній Америці. Головні складові економіки – торгівля, промисловість та сільське господарство.

Структура ВВП Сальвадора в 1994 - 1998 роках (в млн. колонів)

Сільське господарство становить 1/10 ВВП країни, в ньому зайнято до третини економічно активного населення. Обробляється близько 35% всіх земель, і тільки 15% від оброблюваних земель зрошується. Традиційно розвинене латифундне господарство. В 1980-х роках уряд здійснив невдалу спробу земельної реформи. Основні культури – бавовна, цукрова тростина, кава. На місцевий ринок вирощують зернові кукурудзу, сорго, апельсини, банани, рис, боби, авокадо тощо. Пасовиська становлять близько 29% всіх земель країни. Розводять велику рогату худобу та свиней. Виробництво хлібних злаків, молока та молочних продуктів не задовільняє всіх потреб країни, і частину харчів Сальвадор вимушений імортувати.

Ліси вкривають не більше 5% країни, і відбувається швидке скорочення лісового покрову, позаяк місцеве населення використовує деревину як паливо.

Для Сальвадора важливу роль відіграє вилов морепродуктів: омари та креветки, виловлені у територіальних водах, постачаються на експорт.

Сальвадор посідає обмежений запас мінеральних ресурсів. Відомі невеликі родовища вапняка, гіпса, солі, срібла, золота.

Промисловість становить приблизно 20% ВВП країни, в ній зайнята 1/7 частина економічно активного населення. Партизанська війна протягом 1980-х років викликала відплив бізнесменів, інвесторів та кваліфікованих кадрів з республіки. Основні галузі національної промисловості: нафтохімічна, легка, харчова, фармацевтична, будівельна, металургійна.

Виробництво промислових товарів в 1994-1998 роках (в млн. колонів)

В 1980 році уряд націоналізував банківський сектор та наклав ряд обмежень на діяльність промислових підприємств.

Експорт у 1999 році становив 2, 5 млрд доларів: переважно експорт офшорних компаній, кави, цукру, креветок, текстилю, хімікатів. 59% експорту перепадає на США, 12% на Гватемалу. Імпорт становив 4, 15 млрд доларів, переважно сировина, товари народного споживання, промислові товари, паливо, харчі, нафтопродукти. 51% імпорту перепадає на США, 9% на Гватемалу.

Зовнішній борг Сальвадора у 1999 році становив 3, 3 млрд доларів.

Сумарна довжина залізниць мізерна – 602 км, довжина автомобільних шляхів – 10 029 км, з них з твердим покриттям менше 20%. Аеропортів з сучасним обладнанням – 4. Грошова одиниця – сальвадорський колон, 8, 8 колонів за 1 долар США (курс фіксований з 1993 року).

Населення Сальвадора у 2000 році становило 6,1 млн чоловік, середньорічний ріст – 1, 02%.

Урбанізація в 1998 році досягла 46%.

2. ФІНЛЯНДІЯ

Фінляндія – президентська республіка, що складається з 6 провінцій. Голова держави – президент, що обирається на термін 6 років. Законодавчий орган – однопалатний парламент. Столиця – місто Хельсінкі. Державні мови – фінська та шведська, збройні сили в 1997 році – 35 тисяч чоловік, а витрати на них становлять 1,7% від ВНП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Світове господарство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок