Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність

Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність

Назва:
Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
68,68 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Зміст

Вступ 3

Розділ І. Ідейне підгрунтя ісламського тероризму 6

Розділ ІІ. Формування політичної структури міжнародного 19

тероризму в сучасному світі

Розділ ІІІ. Політична практика ісламських терористичних 27

організацій

Висновки 41

Список використаних джерел та літератури 44

Додатки 51

Вступ

Актуальність досліджуваної проблеми полягає у вивченні політичних, суспільних, державних відносин ідейного підгрунтя та формування політичної структури міжнародного тероризму в сучасному світі, яке має науково–теоретичну залежність. Ступінь актуальності посилюється, коли одна з досліджуваних держав переживає спалахи насильства тотожні внутрішнім конфліктам. Відповідно, соціально–економічні потрясіння стають однією з передумов ісламського тероризму в ході історичного розвитку, як це сталось з Іраном після Ісламської революції 1979 року.

Наукова новизна бакалаврської роботи аргументується наступними доказами: головний полягає, що ні в європейській, ні в американській, ні в українській науковій літературі не було завершеного комплексного дослідження присвяченого спробі охопити крізь призму єдиного методологічного підходу, особливості, специфіку та практичну напрямленість терористичних зв’язків в країнах Близького Сходу, Перської затоки, Південно–Східної Азії.

Предметом дослідження являється складний комплекс мусульманських відносин.

Трансформація відносин від системи “третього світу” до потреби джихаду та спроби терактами розмовляти на рівних з світовим співтовариством у 80–х та США у 90–х роках двадцятого століття є основним об’єктом нашого дослідження.

Мета роботи полягає у зображенні зигзагоподібності і суперечностей розвитку міжнародного ісламського тероризму від ідейних витоків до практики терористів.

Концепція бакалавра – автор виходить з ідеї тісного взаємозв’язку національної та міжнародної безпеки зважаючи на особливе значення країн Сходу, зростання їх ролі в світовій економіці та незабезпечення внутрішньої стабільності.

Завданням бакалаврської роботи є:

- дослідити особливості, серйозність та наслідки розвитку терористичної діяльності ісламських фундаменталістів у 1975 – 2000–му роках;

- показати роль “ісламського фактора” в складному механізмі мусульмано–американських і мусульмано–радянських відносин з негативними явищами захоплення заручників, підтримка Радянським Союзом окремих терористичних ісламських груп;

- узагальнити та підсумувати вплив розпаду біполярної системи на діяльність терористичних організацій;

- вивчити соціально–економічні причини ісламського екстремізму;

- проаналізувати вплив терактів на міжнародні відносини.

Хронологічні межі – остання чверть двадцятого століття.

Історіографія проблеми. Для вирішення поставлених в роботі проблем автор намагався залучити широке коло джерел використаних в науковому обігу. В першу чергу це описові праці, статті, статистичні матеріали, монографії та довідкова література. Велика кількість даних від засобів масової інформації. Поряд з тим є конкретні праці Звиглянича В.А., Агаєва Ахмеда бека, А.Ш.Масуда, Джалагонії С., Блешо Е., Куліша І.В., Сагадеєва А., Султанова Ш.З.[22, с.25]. та інших. Природно, що з висоти нашого часу позиції, кардинальні зміни гравців міжнародної системи можна простежити як недоліки так і плюси. Не вдалось використати арабські і сербські дані автору, все ж погляди мусульманських вчених наведено.

Суттєву допомогу в оцінці та дослідженні ісламського тероризму, особливості розвитку на теренах Близького Сходу, країн Перської затоки, Південно–Східної Азії надали праці російських вчених Кузнєцова В.І., Жданова Н.В., Тарле Є.В та ін.

Структура роботи. Робота складається з ступу, трьох розділів і висновків. Додатки мають допоміжний характер.

Використані праці та статті подаються в бібліографії.

Розділ І. Ідейне підгрунтя ісламського тероризму.

З розвитком у мусульманських суспільствах атрибутів примітивної демократії виникає казус демократії до влади зумовлений приходом антизахідних фундаменталісько–ісламських рухів, що мають в потенціалі таку силу, як міжнародний терористичний рух, популярний в ряді країн[50, с.29].

Зважаючи на сучасне становище на Близькому Сході, ескалацію напруження в світі, пов’язаного з всесвітнім рухом, ми спробуємо довести не актуальність проблеми міжнародного ісламського тероризму, а висвітлити її витоки та еволюцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок