Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Політика як соціальне явище

Політика як соціальне явище

Назва:
Політика як соціальне явище
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,66 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План

Вступ……………………………………………………………………3

1. Поняття та категорії політики. Суб`єкти і об`єкти політики………………4

2. Сутність, структура й функції політики……………………………………..6

3. Політика й сучасний розвиток українського суспільства…………………14

4. Політичний процес…………………………………………………………..20

Висновок………………………………………………………………………...24

Список використаної літератури………………………………………………25

Вступ

Полiтологiя - це наука про полiтику i про людей в полiтицi. Що являє собою полiтика i що привертає до неї увагу людей? Чому влада над людьми i ситуацiями, нiби невидимий мaгнiт, притягує до себе тiльки певнi категорії iндивiдiв? Що налаштовує полiтичнi уми рiзних епох на неоднозначне тлумачення соцiальної cутi та ролi держави? Привабливою бачиться i непересiчнiсть особистостi в полiтицi, а полiтичне лiдерство, увiнчане визнанням нації, несучи вiдчутнi плоди й вaгoмi зрушення в соцiальному життi, не залишає байдужим жаден допитливий розум. Iнтригують перипетії й конфiгурацiя мiждержавних вiдносин, зигзаги й надзвичайностi cвiтoвої полiтики.

Студентство, як енергiйна, соцiально активна й чутлива соцiальна група, за своєю природою схильне до осягнення того, що мовою досвiдчених професiоналiв вiд полiтики зветься «teppa-iнкогнiта». При цьому допитлива молодь часто опиняється на хибних стежках, властивих перiоду її свiтоглядного та громадянського становления.

Полiтологiя як академiчна дисциплiна мiцно закрiпилися у вузiвських програмах Украiни i своею евристичною сутнiстю покликана сприяти формуванню громадянської полiтичної культури студентської молодi.

1. Поняття та категорії політики. Суб`єкти і об`єкти політики

Термін "політика" походить від давньо-грецького слова "роlic" (місто-держава) та його похідних: "роlitike" (мистецтво управляти державою),"роliteyа" (конституція). Єдиного визначення поняття ^політика" нема. Платан під політикою розумів мистецтво, здатність жити в умовах поліса, що ставить людину у певні поведінкові рамки. М. Вебер вважав,,що політика - це прагнення до влади, її завоювання, утримання в різних великих суспільних колективах; він розрізняв політику у широкому та вузькому розумінні: у широкому - це політичні відносини, пов'язані з управлінням окремими сферами людського життя, а у вузькому - керівництво політичною організацією, передовсім державою. Д. Істон розглядає політику як реалізований владою розподіл цінностей, а Я Меркл твердив, що у своїх найкращих проявах політика - це шляхетне прагнення до справедливості та розумного порядку, а у найгірших - це корислива жадоба влади, слави, багатства.

Трактування політики, які є в політичній науковій літературі, молена згрупувати так:

• політика як процес боротьби за завоювання та утримання влади (Я. Макіавеллі, Ж. Бюрдо, М. Дюверже, Р. Арон та ін.);

• політика як специфічний вид діяльності соціальних суб'єктів, пов'язаний з боротьбою за владу, розподілом цінностей, управлінням державними та суспільними справами (М. Ільїн, А. Мельвіль, Ю. Федоров та ін.).

Політика виникла з необхідності підпорядкувати індивідуальні та групові інтереси інтересові всезагальному, який полягає у збереженні цілісності та єдності розшарованого суспільства. Цей особливий вид людської діяльності покликаний з'ясовувати як довготривалі, так і поточні інтереси різних соціальних груп. Політика є засобом забезпечення інтересів як великих груп

людей (наприклад, націй, класів), так і нечисельних груп (наприклад, фінансових чи регіональних кланів). Вона є усвідомленою діяльністю, зорієнтованою на забезпечення суспільних процесів, їх регулювання, розвиток у певному напрямку. Політика - це діяльність осіб, мікро- і макрогруп та інститутів, спрямована на завоювання і утримання влади; це система відносин у суспільній організації, що регулюється нормованою ієрархією підпорядкування.

У політиці, як сфері життєдіяльності людей, виявляються відмінності інтересів різних груп, які, з одного боку стикаються, а з іншого взаємоузгоджуються. Політика є продуктом свідомої довільної, а часом - свавільної діяльності людей, рушійною силою якої є певний інтерес. Проте* в цілому політика виражає інтегрований суспільний інтерес.

Метою політики є забезпечення панування одних суспільних груп над іншими, одних інтересів - над іншими,або. узгодження соціальних інтересів, забезпечення оптимального можливого в даному суспільстві та в конкретних умовах здійснення суспільних процесів. Засобами політики є право, сила, мораль. Призначення політики у тому, щоб на основі спільних інтересів об'єднувати усі верстви суспільства і спрямовувати їх дії на вирішення важливих суспільно-державних завдань.

2. Сутність, структура й функції політики

Походження поняття «політика» здебільшого пов'язують із назвою однойменної праці давньогрецького мислителя Аристотеля, в якій він розглядав основи організації та діяльності держави, політичної влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Політика як соціальне явище

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок