Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Роль буддизму в історії соціально-політичної думки

Роль буддизму в історії соціально-політичної думки

Назва:
Роль буддизму в історії соціально-політичної думки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,01 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Роль буддизму в історії соціально-політичної думки


ПЛАН


ВСТУП
Актуальність теми. Вивчення політико-правової думки Древнього Сходу має не тільки пізнавальне, але і теоретичне значення. Документи і пам'ятники літератури, що дійшли до нас від найдавніших цивілізацій Єгипту, Месопотамії, Палестини, Індії і Китаю, дозволяють простежити формування політичних і правових ідей на самих ранніх етапах становлення класового суспільства. Історія Древнього Сходу надає в цьому відношенні унікальні можливості, оскільки багато країн давньосхідного світу тривалий час розвивалися ізольовано друг від друга і процес зародження політичної ідеології протікав у них що називається в чистому виді, незалежно від зовнішніх впливів. Подібна ситуація вкрай рідко повторювалася в наступній історії в інших народів. Крім того, високий рівень культури і багатих літературних традицій сполучалися тут з уповільненими темпами соціального розвитку. Значне число пам'ятників писемності, що збереглися від древніх цивілізацій Сходу, відноситься до того періоду, коли процеси утворення класів і держави не одержали свого завершення. Це дозволяє відтворити досить повну картину виникнення політичної і правової свідомості з нерозчленованої (синкретичної) ідеології ранньокласових суспільств.
Методологічне значення історії Сходу визначається також тим, що незважаючи на численні дослідження, проведені за останні десятиліття, суспільна думка народів Сходу залишається менш вивченої, чим соціальні доктрини, що одержали поширення в Західній Європі. Сказане повною мірою відноситься і до сучасного стану досліджень по історії політичних і правових навчань. Переважна більшість питань, зв'язаних з формуванням політичної теорії в державах Древнього Сходу, не одержало однозначного рішення і продовжує викликати дискусії в наукових колах. У свою чергу це неминуче позначається на розумінні загальних закономірностей розвитку політико-правової ідеології, її особливостей на різних етапах історії і т.п.
В даний час інтерес до ідейної спадщини Древнього Сходу помітно зріс. Його стимулювало національно-визвольний рух в Індії, Китаї, Єгипті й інших країнах, що входили до складу давньосхідного регіону. Утворення незалежних держав із древньою і самобутньою культурою підсилило інтерес до їхнього історичного минулого. Немаловажну роль при цьому зіграло пробудження національної самосвідомості народів Сходу, прагнення молодих держав зберегти (чи відтворити) традиції, успадковані від попередніх епох.
Деякі течії суспільної думки, що зародилися в далекій давнині, переживають сьогодні період своєрідного відродження. Наприклад, у Китаї після закінчення горезвісної "культурної революції" знову одержало офіційне визнання конфуціанство. У ряді держав Південно-Східної Азії політико-правова ідеологія розвивається під впливом концепцій "буддистського соціалізму". З цими процесами до відомого ступеня зв'язане і поширення східних релігійних культів у промислово розвитих країнах, включаючи Україну, де за останні роки з'явилося чимало шанувальників кришнаізму й інших течій.
Метою роботи являється дослідження і вивчення ролі буддизму в розвитку політичної думки.


1. Коротка характеристика буддизму
Буддизм - релігійно-філософське навчання, що виникло в Індії в 6-5 століттях до н.е. Входить у Сань цзяо - одну з трьох головних релігій Китаю. Засновник буддизму - індійський принц Сиддхартха Гаутама, що одержав згодом ім'я Будди, тобто пробудженого чи проясненого.
Буддизм виник на північному сході Індії в областях добрахманістської культури. Буддизм швидко поширився по всій Індії і досяг максимального розквіту наприкінці І тисячоріччя до н.е - початку І тисячеления н.е. Буддизм дуже вплинув на індуїзм, що відроджувався з брахманізму, однак був витиснутий індуїзмом і до XІІ століття н.е. практично зник з Індії. Основною причиною цього стало протиставлення ідей буддизму освяченому брахманізмом кастовому ладу. Одночасно, починаючи з ІІІ століття до н.е., воно охопив Південно-східну і Центральну Азію і частково Середню Азію і Сибір [1, 2].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Роль буддизму в історії соціально-політичної думки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок