Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона

Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона

Назва:
Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,80 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона


ПЛАН
 


Вступ
Курсова робота присвячена розгляду роботи адміністрації Білла Клінтона та проведення нею зовнішньої політики.
США завжди грали і будуть продовжувати грати провідну роль на міжнародній арені, і її зовнішня політика завжди буде привертати до себе не аби яку увагу з боку не тільки громадськості , а й допитливих журналістів та аналітиків.
Актуальність теми курсової роботи визначається напруженим політичним станом в світі, що без сумніву перш за все пов’язано з проведенням відповідної зовнішньої політики Сполученими Штатами Америки, а саме попереднім президентом та його адміністрацією.
Мета курсової роботи детально описати дипломатичні ходи американської політики по відношенню до всього світу та надати висновків проведеній роботі адміністрації Білла Клінтона в галузі зовнішньої політики.
Для досягнення поставленої мети автор ставить перед собою такі завдання:
Дати коротку характеристику діяльності Білла Клінтона та його виконавчій владі;
Визначити головні проблеми в проведенні зовнішньої політики;
Дослідити “успіхи” та промахи у проведенні зовнішньої політики в таких країнах, як Гаїті, Північна Корея, Північна Ірландія та Боснія;
Визначити головні стратегічні промахи зовнішньої політики адміністрації Клінтона та ін.
В роботі були використані лише американські періодичні джерела, з розрахунку на те, що вони більш за все висвітлюють питання зовнішньої політики Клінтона.
Структурно робота складається з вступу, п’яти розділів, висновків та використаної літератури.
 
1. Стислий опис зовнішньополітичної діяльності Білла Клінтона
Білл Клінтон - 42-й президент США. Новий президент спочатку намагався усунути акцент із зовнішньої політики, сконцентрувавши увагу на внутрішньополітичних ініціативах. Незабаром після інаугурації він скасував ряд прийнятих адміністраціями Рейгана і Буша обмежень на аборти, через два тижні підписав закон про сімейну відпустку, що зобов'язала компанії зі штатом більш 50 чоловік відпускати співробітників у неоплачувану відпустку з родинних обставин. Перший рік перебування Клінтона в Білому будинку був відзначений також прийняттям закону Брейді про обмеження продажі зброї, що пролежав сім років у Конгресі. Президент не зміг виконати свою передвиборну обіцянку скасувати давню заборону на службу гомосексуалістів в армії; після багатомісячних лютих дебатів усе закінчилося дуже аморфним рішенням, яке дозволяло гомосексуалістам служити в збройних силах за умови, що вони будуть приховувати свою сексуальну орієнтацію й утримуватися від гомосексуального поводження "Вашингтон Посада". - 24 січня. - Вашингтон, 1996. – С. 13..
У вересні 1993 адміністрація почала кампанію за схвалення Конгресом Північно-Американської угоди про свободу торгівлі (НАФТА), який обіцяв протягом 15 років усунути торгові і тарифні бар'єри між Мексикою, Канадою і США, і Клінтону потрібно вступити в жорстоку боротьбу з профспілковими лідерами і захисниками навколишнього середовища, що розглядали цей договір як погрозу інтересам американських трудящих, ринкам і екології. Нарешті, у листопаді 1993 республіканська підтримка НАФТА забезпечила його прийняття палатою представників. Потім законопроект був схвалений сенатом і 1 січня 1994 набрав сили.
У 1994 Клінтон був змушений приділяти усе більше уваги зовнішньополітичним проблемам. У жовтні, коли іракський лідер Саддам Хусейн послав 20-тисячний контингент елітної республіканської гвардії на поміч 50-тисячному угрупованню військ на кувейтські межі, США направили в район Перської затоки тисячі солдат і сотні літаків, примусивши Ірак відвести війська від межі з Кувейтом. Серйозна проблема виникнула на початку того ж року, коли американська розвідка виявила, що Північна Корея форсує свою ядерну програму і, можливо, уже має у своєму арсеналі принаймні одну атомну бомбу. Початкові дипломатичні зусилля і спроби застосувати економічні санкції провалилися, і виникла небезпека спалаху збройного конфлікту на Корейському півострові.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок