Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Регіональні відмінності громадянської ідентичності громадян України

Регіональні відмінності громадянської ідентичності громадян України

Назва:
Регіональні відмінності громадянської ідентичності громадян України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,91 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Регіональні відмінності громадянської ідентичності громадян України
Ідентичність громадян України: спільне і відмінне
Ідентичність є результатом самовизначення, тому вихідним пунктом її вивчення доцільно покласти результати соціологічних досліджень самоідентифікації громадян у вимірах, що характеризують громадянську ідентичність, а саме: ідентифікація у вимірах загальнонаціонального середовища і простору, лояльності до держави, державної мови (не лише як атрибута держави, але й як мови міжнаціонального спілкування), громадянського патріотизму (ставлення до України як Батьківщини), ставлення до співгромадян, позиції стосовно напрямів розвитку країни та її майбутнього.
У цьому розділі на підставі результатів соціологічних досліджень окреслюються окремі риси ідентичності жителів України та її регіонів. Використовуються результати соціологічних досліджень, проведених Центром Разумкова з 20 по 27 грудня 2005р. (опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України; теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%) та з 20 квітня по 12 травня 2006р. (опитано 11216 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України; теоретична похибка вибірки не перевищує 1,0%).
Застосовується наступний поділ України на регіони: Захід – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області; Південь: АР Крим, Миколаївська, Одеська, Херсонська області; Центр: м.Київ, Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області; Схід: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Харківська області.
Зазначені результати свідчать, що дотепер спільна загальнонаціональна ідентичність українських громадян не склалася. Навпаки – є підстави припускати наявність тенденцій до взаємного відчуження жителів регіонів, формування особливих регіональних ідентичностей.
Водночас, існують і спільні позиції, що можуть стати вихідними у формуванні спільної громадянської ідентичності та громадянської нації в Україні.
2.1.1 Територіально-просторова ідентичність
Територіально-просторова ідентичність полягає в ототожненні себе особою (групою осіб) з певним соціально-культурним простором та мірі участі в ньому у вимірах “локальний (місце проживання, локальне оточення) – глобальний (у максимі – світ)”.
У межах цього дослідження респондентам пропо-нувалося ідентифікувати себе у вимірах “місце прожи-вання – регіон проживання – Україна”, а також Радян-ський Союз, Росія, Європа – як індикатори ступеню вкоріненості в соціально-культурне минуле (Радян-ський Союз) та зорієнтованості на головні центри тяжіння сучасної України (Росія, Європа).
Як свідчать дані, наведені в діаграмі 2.1 “З чим з пере-ліченого Ви найбільше пов’язуєте (ототожнюєте) себе...?”, громадяни України “в першу чергу” пов’я-зують себе з місцем проживання, тобто превалює місцева (локальна) ідентичність (44,4% опитаних), майже третина (31,3%) – засвідчили загальноукраїн-ську ідентичність; 14,8% – регіональну. Інші виміри відзначили незначні групи респондентів (від 2,9% – Радянський Союз, до 0,8% – Європа).
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Локальна ідентичність виразно переважає також у всіх регіонах – за винятком Заходу, де від-носна більшість (40,4%) жителів ідентифікують себе з Україною. В Центрі та на Сході загальноукра-їнську ідентичність засвідчили приблизно по 30% жителів; на Півдні – 25,9%. Регіональна ідентичність більшою мірою притаманна жителям Сходу (19,4%), найменшою – жителям Центрального регіону країни (10,1%).
Водночас, “у другу чергу” відносна більшість громадян у всіх регіонах ототожнюють себе з Украї-ною в цілому (від 37,6% у Центрі до 30,5% на Півдні). Другу позицію у цьому випадку посідає регіональна ідентичність (від 27% на Заході до 21,1% в Центрі); третю – локальна (від 22,6% в Центрі до 17,7% на Півдні).
Отже, домінування “в першу чергу” локальної ідентичності може свідчити про слабку залученість громадян до загальнонаціональних процесів, їх певну відособленість, звуженість ми-ідентичності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Регіональні відмінності громадянської ідентичності громадян України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок