Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Дослідження еволюції, становлення та розвитку інституційної підходу та неоінституційної теорії.

Дослідження еволюції, становлення та розвитку інституційної підходу та неоінституційної теорії.

Назва:
Дослідження еволюції, становлення та розвитку інституційної підходу та неоінституційної теорії.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗМІСТ
Вступ………………….............................................................................. 3
1. Теоретико – методологічні підходи до інституційної парадигми.....7
2. Концепції інституціоналізму : суть та особливості............................11
3. Еволюція інституційного підходу. Новий інституціоналізм............ 17
Висновки …………………………………………………………........... 25
Вступ
Актуальність теми. Дана тема є надзвичайно актуальною на сучасному етапі. Це зумовлено тим що, неоінституціоналізм поставив на порядок денний питання про необхідність вивчення всієї різноманітності формальних та неформальних інституційних форм політичного життя, що дозволило суттєво розширити параметри дослідження не лише політичних систем, але й політичного знання. В контексті сучасних глобалізаційних процесів, дослідження неоінституційної теорії дає змогу науковцям озброїтися новою методологією у вивченні процесів глобальної історичної інтеграції. Незважаючи на загальнонауковий інтерес до неоіституціоналізму, розробка даної проблематики залишається фрагментарною. Така роздробленість пояснюється існуванням та конкуренцією окремих цілісних парадигм (нормативний інституціоналізм, неоінституційний аналіз з позицій раціонального вибору, історичний інституціоналізм, соціальний інституціоналізм, структурний інституціоналізм, неоінституційний аналіз міжнародних відносин), в рамках яких неоінституціоналізм досліджується переважно у вузькому монодисциплінарному вимірі. Безумовно, жодна з означених версій нового інституціоналізму не забезпечує повного й вичерпного розуміння інституційної поведінки. Тому першочерговим завданням є вивчення цих напрямів, адже кожен з них відкриває свій, особливий ракурс такого широкомасштабного явища як неоінституціоналізм, і сукупно вони сприяють його кращому розумінню.
До того ж, процес інституціоналізації є також одним з найважливіших факторів політичної стабільності держави, яка в свою чергу є важливою умовою існування будь – якого суспільства.
Ступінь теоретичної розробки. Дана тема висвітлена як у вітчизняних, так і у зарубіжних дослідженнях. Так із зарубіжних вчених цією проблематикою займалися: Р. Д. Патнам, який у контексті неоінституціоналізму розглядав роль політичних інститутів в політичному житті демократичних країн; Дж. Сарторі аналізував зростання ролі політичних інститутів суспільства; Гай Петерс у праці «Інституційна теорія в політичній наці. Новий інституціоналізм» проаналізував відмінності між «старим» та «новим» інституціоналізмом, індикатори та головні напрямки неоінституціоналізму;
У російській політологічній літературі питанням неоінституціоналізму займалися: К. Завершинський (дослідження символічних матриць динаміки політичних інститутів); В. Гельман (вивчення неформальних інститутів та інституціонального будівництва); О. Зазнаєв (аналізував поняття політичного інституту та розглядав концептуальні теорії політичної науки, що вивчають цей феномен).
Серед вітчизняних вчених дану проблематику досліжували: Сергій Макєєв (розглядає підходи до інститутів у неоінституціоналізмі); Юрій Чернецький (вивчає роль інституціоналізму в розвитку соціологічної теорії); Ольга Іваненко (аналізує місце нового інституціоналізму в економічній соціології) та інші.
Наукова новизна. Запропонована робота є комплексним дослідженням проблеми еволюції інституційного підходу та виникнення теорії неоінституціоналізму. В цьому контексті сформульовано основні наукові результати виконаної роботи, які характеризуються новизною, розкривають логіку і базову концепцію даної роботи. Отримав подальший розвиток комплексний підхід до аналізу сутності основних напрямків неоінституційної теорії: новим у даному аспекті є дослідження та аналіз відмінностей між інституціоналізмом та неоінституціоналізмом, і зокрема розкрито ідею щодо шляхів раціонального подолання проблемних позицій нового інституціоналізму.
Об’єкт дослідження. Об’єктом даного дослідження є феномен інституційної та неоінституційної парадигм, і теоретико – методологічні підходи до пояснення їх сутності
Предмет дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Дослідження еволюції, становлення та розвитку інституційної підходу та неоінституційної теорії.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок