Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Засади конституційного ладу

Засади конституційного ладу

Назва:
Засади конституційного ладу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Засади конституційного ладу.


Зміст
ВСТУП
Прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. і проголошення 24 серпня 1991 р. незалежності України створило умови для радикальних демократичних перетворень у нашому суспільстві і державі. У зв'язку з цим відійшли у небуття колишні загальносоюзні державні органи організації та численні недемократичні інститути (однопартійність, цензура тощо). Змінилась організація державної влади - відбувся поділ її на законодавчу, виконавчу і судову; виникли нові інститути, властиві суверенній демократичній правовій державі, зокрема інститут президентства, конституційної юрисдикції та ін.; почала складатись реальна багатопартійна система тощо.
Історичною подією, а також важливим етапом в українському державотворенні було прийняття нової Конституції України 28 червня 1996 р. Вперше на конституційному рівні в Україні був закріплений якісно новий статус особи - людини і громадянина, держави і суспільства, органів державної влади і органів місцевого самоврядування.
Поряд із змінами в організації держави і суспільства і завдяки їм відбуваються зміни у правовій системі в цілому. З перших років незалежності України і до сьогоднішнього дня прийнято значну кількість принципово нових закононодавчих актів та істотно оновлено чимало чинних нормативно-правових актів.
За часів колишнього Союзу РСР панувала традиційна уява про конституційний лад, прибічником якої був вчений-конституціоналіст Ю.П.Єременко [7] Еременко Ю.П. Советская конституция й законность.- Саратов, 1982..
Особливо посилилась увага до проблем конституційного ладу в Україні і за її межами і відповідно збагатилась наукова думка з цих питань в останнє десятиліття, що пов'язано із прийняттям нових конституцій і відповідно із змінами в конституційному ладі.
Так, серед російських правознавців-дослідників вказаної проблеми певний внесок зробили вчені Кабишев В.Т. [9] Кабишев В.Т. Становление конституционного строя России.- Саратов, 1993. і Румянцев О.Г. [28] Румянцев О.Г. Основы конституцинного строя России.- М., 1994. Заслуговують на увагу думки К.І.Козлової, О.О.Кутафіна, М.В.Баглай, Б.Н.Габрічідзе та ін.
Найбільш значні і порівняно вдалі спроби дослідження конституційного ладу України здійснено українськими вченими Ю.М.Тодикою і Є.В.Супрунюком [32] Тодыка Ю.М., Супрунюк Е.В. Конституция Украины - основа стабильности конституционного строя и реформирования общества.-Симферополь, 1997., А.М.Колодієм, В.В.Копєйчиковим, С.Л.Лисенковим, В.В.Медведчуком та рядом інших [24] Основи конституційного ладу України.- К.: Либідь, 1997; Основи конституційного права України.- К.: Юрінком, 1997..
Розділ І. Загальна характеристика конституційного ладу
1.1. Поняття конституційного ладу України
Доволі часто доводиться чути такі вислови, як «конституційний лад», «становлення конституційного ладу в Україні», «зміна конституційного ладу насильницьким шляхом», «право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові» та й інші. Тому й не дивно, що постає питання: що ж таке конституційний лад України?
Сам термін «конституційний лад» в науці конституційного права вживається, як правило, у двох значеннях:
- по-перше, як цілісна система основних політико-правових, економічних та соціальних відносин,, які встановлюються та захищаються Конституцією;
- по-друге, як такий стан даних відносин, що характеризує державу як конституційну, забезпечує підпорядкованість держави праву, сприяє закріпленню в суспільній практиці і правосвідомості справедливих, гуманних і правових взаємозв'язків між людиною, громадянським суспільством і державою [17] Кравченко В.В. Конституційне право України: Навчальний посібник. Ч.1.-К.: 1998.- С.38..
Цікаво, що аналізуючи наукову, правову, політологічну, філософську та іншу літературу як вітчизняних, так і зарубіжних авторів, можна прослідкувати розмаїтість визначень даного явища.
На думку українського вченого, доктора юридичних наук, професора В.Ф.Погорілка, існування такої неоднозначності у розумінні змісту конституційного ладу пов'язане з декількома моментами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Засади конституційного ладу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок