Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Радянсько-польські відносини 1921-1939 рр.

Радянсько-польські відносини 1921-1939 рр.

Назва:
Радянсько-польські відносини 1921-1939 рр.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему: «Радянсько-польські відносини 1921-1939 рр.»


ЗМІСТ
Вступ……………………………………………………………………………………………………………2
Розділ 1. Становлення радянсько-польських дипломатичних відносин (1921-1926 рр.)…………….……………………………………………………………….…………………5
Розділ 2. Польсько-радянські відносини в період санації (1926-1934 рр.)………………………………………………………………………………………………14
Розділ 3. Відносини Радянського Союзу та Польщі (1934-1939 рр.) Пакт Ріббентропа-Молотова і крах Другої Речі Посполитої………………...…….……….21
Висновки…………………………………………………………………………………….…………..…27
Список використаних джерел та літератури……………………………..……………29


Вступ
Актуальність теми. В останнє десятиріччя ХХ ст. відбулися глибокі геополітичні зміни, які чітко окреслили важливе місце Польщі, України та Росії в Європі та світі. З об’єкта імператорської політики сусідніх держав, ці держави перетворилися на впливовий суб’єкт міжнародних відносин, повноправного члена світового співтовариства. Все це і зумовлює значимість дослідження ролі та місце України в європейській і світовій історії.
Впродовж тривалого історичного періоду доля українського, російського і польського народів найчастіше перепліталося, а у зв’язку з взаєминами між Україною, Росією та Польщею завжди були об’єктами пильної уваги істориків. Якісно новий етап в осмисленні українсько-російських та українсько-польських стосунків розпочався після розвалу радянської імперії, та відновлення державної незалежності України. Об’єктивне дослідження радянсько-польських відносин, особливо у ХХ ст., має винятково важливе не тільки наукове, але й практичне та політичне значення, сприяти гармонізації відносин між Україною, Росією та Польщею, загалом між українським, російським і польським народами. Вказана обставина підтверджує політичну і наукову актуальність дослідження цієї проблеми.
Автор дослідження поставив перед собою мету розкрити на основі опрацьованих джерел та літератури, як відбувався процес стабілізації радянсько-польських відносин, з даної мети дослідження випливають наступні завдання:
Визначити процес становлення радянсько-польських дипломатичних відносин 1921-1926 рр.
З’ясувати, як зміняться радянсько-польські відносини в період санації;
Охарактеризувати відносини Радянського Союзу і Польщі напередодні Другої світової війни.
Об’єктом даного дослідження вступають радянсько-польські відносини 1921-1939 рр., а предметом вивчення основних тенденцій та закономірностей радянсько-польської політики 1921-1939 рр.
Хронологічні рамки курсової роботи охоплюють період 1921-1939 рр. Практичне значення, матеріали курсової роботи можуть бути використані в навчальній практиці при розробці та читанні лекцій курсів, семінарських занять, конференцій.
Джерельна база. Автор курсової роботи використав «Христоматию по истории южных и заподных словян Т.2» та Ризький мирний договір 1921р., який є досить важливим фактом, що поклав початок стабілізації радянсько-польських відносин.
Досліджена тематика має широку історичну базу. Досить важливо для вивчення проблеми є монографія Зашкільняка та Крикуна «Історія Польщі», де досить ґрунтовно досліджено політичне та соціально-економічне становище польських земель в 1921-1939рр.
Значний внесок у вивчення даної теми вклав дослідник Ольшанський П. у своїй праці «Рижський мир», де охарактеризував радянсько-польські відносини напередодні підписання в Ризі договору та процес його підписання.
Крім того, в розробці даної тематики значну увагу приділив в своїй праці Мельтюхов М. «Советско-польские войны», де автор зробив спробу розкрити процес становлення радянсько-польських відносин, де важливе місце відводить виконанню статей Ризького договору.
Важливе значення у дослідженні даної теми має праця Гетьманчука «Українське питання в радянсько-польських відносинах 1920-1939 рр.» в якій розкриває винятково важливе значення України у стабілізації радянсько-польських відносин.
Окремі аспекти дослідження проблеми розробляли такі дослідники Т. Галицька-Дідух «Дипломатична боротьба та українське представництво на Ризькі мирні конференції 91920-1921рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Радянсько-польські відносини 1921-1939 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок