Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Персоналії і теорії українського соціалізму

Персоналії і теорії українського соціалізму

Назва:
Персоналії і теорії українського соціалізму
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
44,50 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Персоналії і теорії українського соціалізму


ЗМІСТ
Вступ................................................................................................................
1. Суть та еволюція соціал-реформізму ..........................................................
2. Національне відродження теорії українського соціалізму
та його персоналії ..........................................................................................


ВСТУП
Український соціалізм сягає своїми витоками часів запорізького козацтва, визвольних воєн, селянських повстань, революції 1917-1921 рр. Тобто він має свою історію, яка свідчить, що ідеї соціального і національного визволення є історичною передумовою для формування соціалістичних уявлень в Україні.
Упродовж тривалого часу основоположні цінності соціалізму, в тому числі й українського, дискредитувалися.
В умовах державної незалежності України вперше стало можливе об’єктивне і широкомасштабне переусвідомлення сутності цінностей, українського соціалізму, що дуже важливо для самоутвердження як на особистісному, так і національному й загальноцивілізаційному рівнях. Адже Соціалістична партія України відстоювала і відстоює ідеї справжньої демократії, справедливості, виступаючи за збереження і захист соціальних гарантій, за єдність соціальних і національних чинників.
Мета цієї праці – познайомити читача з сутністю українського соціалізму, його історією, теоріями, персоналіями, напрямами розвитку. Адже без знання минулого немає впевненості ні в сучасному, ні в майбутньому.


СУТЬ ТА ЕВОЛЮЦІЯ СОЦІАЛ-РЕФОРМІЗМУ
Про “справедливу” організацію суспільства люди мріяли давно. Вперше поставили питання про соціалізм соціалісти-утопісти: Сен-Сімон, Фур’є, Оуен. Вони вважали, що соціалізм – це нова система організації виробництва, яка забезпечує значно вищу його організацію і продуктивність праці, що створює умови для якісно нового рівня забезпечення потреб. Рівність, за соціалістами, - це право на працю, тобто можливість для всіх без винятку членів суспільства працювати і за працею отримувати доходи, як можливість мати гарантовані блага із суспільних фондів споживання. Соціалісти-утопісти засуджували приватну власність і на цьому ґрунті створили теоретичну систему, що містить у собі майже всі ті ідеї та формули, які стали обов’язковими для пізніших соціалістичних доктрин ХІХ-ХХ століть.
Під впливом змін у розвитку економічної бази суспільства змінювалась теоретична основа соціально-економічної трансформації, визначалися нові її орієнтири. У другій половині ХІХ століття відбулось формування двох основних напрямів теорії побудови соціалістичного суспільства: марксизму та соціал-реформізму.
Засновники марксизму Карл Маркс та Фрідріх Енгельс були сучасниками і свідками утвердження капіталістичних відносин, отже формування марксистського економічного вчення відбувалося тоді, коли поступальний розвиток капіталізму зазнав перших глибоких криз.
Економічна теорія Маркса була спрямована на обґрунтування висновку про скороминучість капіталізму, його обов’язкову загибель, зумовлену негативними закономірностями розвитку цього суспільного ладу. Проблеми капіталістичної економіки (кризи, анархія, інфляція, безробіття), на думку марксистів, не можуть бути вирішені в межах капіталізму, оскільки є наслідком ринкової форми організації господарства, породжуються приватною формою власності.
Сучасна економічна теорія Заходу цей висновок зовсім не відкидає. Навпаки, визначаючи справедливість твердження про недоліки ринкової економіки, сучасна економічна наука шукає способи розв’язання її проблем. Саме так виникли теорії соціально-ринкового господарства, неокласична, монетаристська та кейнсіанська доктрини.
Інша річ, що марксизм запропонував власні методи розв’язання проблем капіталістичного суспільства, котрі передбачали, як наполягали революціонери-марксисти, тільки революційне перетворення, тільки соціальну революцію. Однак, поза увагою послідовників марксизму залишилось те, що Маркс у своїх працях розглядає два шляхи переходу до соціалізму як більш справедливого суспільного ладу – революційний та еволюційний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Персоналії і теорії українського соціалізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок