Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Причини преходу Риму від республіки до монархії

Причини преходу Риму від республіки до монархії

Назва:
Причини преходу Риму від республіки до монархії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Причини преходу Риму від республіки до монархії


ПЛАН
Стр.
ВСТУП.....................................................................................................................3
1. РОЗВИТОК РАБОВЛАСНИЦЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В РИМІ...........5
2. СУСПІЛЬНИЙ ЛАД РИМУ У ПЕРІОД
ЗАНЕПАДУ РЕСПУБЛІКИ..............................................................................10
3. ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ РИМУ В ПЕРІОД ПЕРЕХОДУ ВІД РЕСПУБЛІКИ ДО МОНАРХІЇ.........................................................................12
ВИСНОВКИ..........................................................................................................20
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.........................................................21


ВСТУП
До середини І ст. до н. е. Рим був найбільшою колоніальною державою. Територія зовнішніх володінь Риму до цього часу більш ніж в шість разів перевищувала площу самої Італії. Римські провінції і залежні від Риму держави майже суцільним ланцюгом простягались вздовж всього басейну Середземномор'я.
Римська колоніальна держава мала важливу притаманну лише їй рису. На відміну від східної монархії Олександра і держав еллінізму, у формуванні яких величезну роль грала активна колонізаційна діяльність греків і македонян, у Римській державі момент колонізації був виражений досить слабо, в усякому разі він відступав на задній план порівняно з фінансовою і торговою експлуатацією провінцій, що широко розгорнулася. Вона здійснювалася в найрізноманітніших формах. В римських володіннях і в залежних від Риму царствах діяли крупні орендарі земельних угідь, крупні і дрібні лихварі, агенти римських торгових і фінансових «компаній», постачальники товарів для армії. Відкупники, статечні і поважні люди, перенесли свої грошові кошти і операції в цю провінцію. Крім того і представники інших станів, люди заповзятливі і діяльні, частково самі займаються грошовими оборотами в Азії частково поміщали в цій провінції великі засоби. Левова частка наживи від експлуатації провінцій попадала, звичайно, в руки привілейованих станів - нобілітету і всадництва, але в деякій мірі нею користувалася і деякі шари міського і сільського плебсу.
Величезні засоби, викачувані з провінцій, привели до того, що в Римі складаються величезні стани, з'являються найбільші багачі серед представників як нобілітету, так і всадництва
Подібна ситуація призвела до повного вимирання рабовласницької демократії в Римі і до остаточної втрати римським плебсом значення самостійної політичної сили.
Це головна, однак, далеко не єдина причина занепаду римської республіки. Наша мета – висвітлити основні причини занепаду республіки в Римі та дослідити їх вплив на розвиток монархії.


1. РОЗВИТОК РАБОВЛАСНИЦЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В РИМІ
У II-І ст. до н. е. розвиток рабовласницького суспільства в Римі призводить до крайнього загострення усіх його класових і соціальних протиріч. Розширення і зміна форм експлуатації рабської праці, її інтенсифікація загострювали класову бороть-бу. Посилювалися також конфлікти і між угрупованнями прав-лячої верхівки рабовласників, а також між ними та більшістю вільних - малоімущими та неімущими. Успішна завойовниць-ка політика, яка перетворила Середземне море у внутрішнє мо-ре Римської держави, підкорила їй Західну Європу до Рейну, поставила перед Римом нові складні військові та політичні проблеми - придушення завойованих народів, забезпечення управління ними.
Для Риму настає період кризи, який торкнувся насамперед існуючих політичних установ - застарілої полісної форми дер-жавного устрою, аристократичного політичного режиму прав-ління нобілів, республіканської форми правління, яка лише створювала вигляд влади «римського народу». Виникла об'єк-тивна потреба їх перебудови, пристосування до нових історичних умов.
Під час завоювання Італії у V-IV ст. до н. е. Рим прагнув насамперед до конфіскації земель, оскільки це по суті було го-ловною економічною умовою самої общини Риму - землеробної, яка із зростанням кількості населення потребувала розши-рення земельних володінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Причини преходу Риму від республіки до монархії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок