Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Латиноамериканський федералізм

Латиноамериканський федералізм

Назва:
Латиноамериканський федералізм
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,47 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Робота на тему:
Латиноамериканський федералізм
ПЛАН
Вступ
Форма державного устрою – це спосіб організації державної влади, який визначається характером взаємовідносин держави як цілого до її складових частин.
Свій вияв форма державного устрою знаходить в особливостях політико-територіальної організації (устрою держави) та її адміністративно-територіального устрою.
В теорії і практиці сучасного конституціоналізму відомі дві форми державного устрою – унітарна та федеративна.
Федерація – це держава, територія якої складається з території її членів – суб’єктів (державних утворень). Федеративні держави звичайно кваліфікуються як складні.
Федеративна форма територіального устрою держави відрізняється від унітарної тим, що джерелами влади, суб'єктами державного суверенітету в ній виступають як крупні територіальні утворення, так і весь народ.
Федерація – це сталий союз держав, самостійних в межах розподілених між ними і центром компетенціях, який має власну конституцію, законодавчі, виконавчі і судові органи, а часто і подвійне громадянство.
Федерація будується на основі розподілу функцій між суб'єктами і центром, що зафіксований в конституції країни. Владні повноваження поділені на: 
виняткові повноваження центру (як правило, грошове звертання, зовнішня політика, оборона, податки, мито, керівництво збройними силами та ін.); 
виняткову компетенцію суб'єктів федерації – організація місцевого самоврядування і охорони суспільного порядку, культури та ін.; 
спільну компетенцію союзу і його членів.
Розвиток федерації може здійснюватися як в сторону зміцнення і розширення влади центру, так і в сторону розширення влади суб'єктів федерації.
Члени федерації не володіють індивідуальним суверенітетом і правом одностороннього виходу з союзної держави.
Існуючі федерації різняться за багатьма характеристиками, що не заважає виявленню загальних ознак цієї форми державного устрою.
Юридичні основи федералізму:
Влада закону, виконання якого гарантовано існуванням загальних інститутів. Закон федерації стоїть вище законів суб’єктів федерації, що закріплено у конституції;
Виконавча влада забезпечує виконання законів;
Федеральний закон є обов’язковим для суб’єктів федерації і для всіх окремо взятих громадян, що проживають на території федерації;
Незалежність федеральних законодавчих інститутів: федеральний законодавчий процес чітко відокремлено від процесу законодавства у кожному суб’єкті федерації. Федеральні закони не потребують ратифікації парламентами суб’єктів федерації;
Демократія: як федеральні законодавчі інститути, так і інститути суб’єктів федерації, являються демократичними;
Чітке розподілення юрисдикцій між федерацією та суб’єктами федерації, що закріплено у конституції.


1. Загальна характеристика сучасних федерацій у країнах Латинської Америки
Федералізм як форма вирішення питання про територіально-політичну організацію суспільства та розмежування предмету ведення між союзом та державними утвореннями, які входять до його складу, викликають особливий інтерес у силу тієї ролі, яка належить федеративним державам у сучасному світі. Серед них такі країни із середнім рівнем розвитку федералізму як Аргентина, Бразилія, Венесуела, Мексика.
Суб’єкти федерації у Латиноамериканських країнах мають власну територію, конституції та органи влади, які у межах наданих їм прав мають високу ступінь незалежності.
Федеральні конституції у Латиноамериканських країнах включають у предмети ведення федерації найважливіші питання державного життя:
Оборону країни;
Зовнішню політику;
Фінанси та податки;
Організацію вищих органів влади;
Вирішення конфліктів між суб’єктами федерації;
Регулювання торгівлі;
Розвиток транспорту та комунікацій.
У ведення суб’єктів федерації входить більш широке коло питань, але це в основному питання, які не потребують єдинообразного регулювання. У їх числі:
організація місцевих органів влади;
суспільний порядок;
охорона навколишнього природного середовища;
суспільно необхідні роботи та служби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Латиноамериканський федералізм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок