Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Громадянське суспільство

Громадянське суспільство

Назва:
Громадянське суспільство
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,62 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст
Вступ_____________________________________________________________3
Розділ 1. Поняття громадянського суспільства___________________________5
1.1. Історія розвитку ідей та концепцій_________________________________5
1.2. Поняття та основні принципи громадянського суспільства____________12
1.3. Структура громадянського суспільства____________________________ 16
Розділ 2. Співвідношення громадянського суспільства та держави_________20
2.1. Спільні та відмінні риси громадянського суспільства і держави________20
2.2. Взаємодія громадянського суспільства і держави____________________22
Розділ 3. Проблеми та перспективи взаємодії громадянського суспільства і держави в Україні__________________________________________________24
Висновки_________________________________________________________27
Список використованої літератури___________________________________ 29
 


Вступ
Проблема громадянського суспільства відноситься до числа найбільш фундаментальних наукових проблем, яка хвилювала протягом багатьох віків кращі уми людства. Вона з`явилась з появою держави і поділу суспільства на державну і недержавну сферу життєдіяльності. З тих часів питання взаємодії влади та суспільства було в центрі уваги всьго людства, воно часто приводить до конфліктів, політичних переворотів та революцій. Зараз ця проблема знаходиться в основі глобальних суспільних змін, які відбуваються в багатьох країнах світу і будуть визначати перспективи розвитку світового суспільства.
Взаємовідносини держави і громадянського суспільства виявляються найбільш важливим фактором розвитку організму вцілому. Розуміння комплексу відносин цих контрагентів означає пошук можливостей трансформації суспільної системи, її здатності до оновлювання і розвитку. Задача такого роду набуває великої особливості саме в Україні, котра переживає перехідний період, коли і формування нової державності, і становлення повноційного державного суспільства найбільш залежать від вдалого функціонування і взаємодії цих основних суб`єктів соціального і політичного процесів”.
Словосполучення “громадянське суспільство” фіктивне, так як “негромадянського”, а тим більше “антигромадянського” суспільства не існує. Будь-яке суспільство складається з громадян і без них не може існувати.
Тільки нецивілізоване суспільство, котре не мало державності, не можна назвати громадянським. По-перше виділяємо його незрілість, примітивність; по-друге, це суспільство не мало таких понять, як “громадянин” або “громадянство”.
Рабовласницьке суспільство не могло бути громадянським, так як воно не визнавало значну частину своіх членів вільними і рівноправними. Раби були не суб`єктами, а об`єктами вимог зі сторони собі подібних. Теж саме можна сказати про феодальне суспільство.
Метою курсової роботи є дослідження історії розвитку вчень і концепцій громадянського суспільства у зв`язку з правовою державою, а також взаємовідносин громадянського суспільства і держави, перспективи і перешкоди розвитку громадянського суспільства в Україні.
Головними завданнями роботи є наступні:
- дослідження поняття громадянського суспільства;
- вивчення співвідношення громадянського суспільства і держави;
- виявлення проблем та перспектив взаємодії громадянського суспільства і держави в Україні.
 


Розділ 1. Поняття громадянського суспільства
1.1. Історія розвитку ідей та концепцій
Становлення і розвиток громадянського суспільства є особливим періодом історії людства, держави і права. Суспільство відмінне від держави, існувало завжди, але не завжди воно було громадянським суспільством. Останнє виникає в процесі й у результаті відділення держави від соціальних структур, відокремлення його до відносно самостійної сфери громадського життя й одночасно «роздержавлення» ряду суспільних відносин. У процесі становлення і розвитку громадянського суспільства складалися сучасне право й держава.
Формування і розвиток громадянського суспільства зайняло кілька століть. Цей процес не довершений ні в нашій країні, ні у світовому масштабі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Громадянське суспільство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок