Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Політичні погляди Платона і Аристотеля

Політичні погляди Платона і Аристотеля

Назва:
Політичні погляди Платона і Аристотеля
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
617
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
Політичні погляди Платона і Аристотеля


1.ВСТУП
2.ПОЛІТИЧНІ ПЕРЕКОНАННЯ ПЛАТОНА
2.1 Форми держави.
2.2 Ідеальна держава.
2.3 Чесноти в державі.
3. ПОЛІТИЧНИХ ПЕРЕКОНАНЬ АРІСТОТЕЛЯ
3.1 Мета політики
3.2 Метод політики як науки.
3.3 Визначення держави
3.4 Політичний устрій. Закони.
3.5 Склад держави.
3.6 Громадянин.
3.7 Походження держави.
3.10 Монархія.
3.11 Аристократія.
3.12 Політія (республіка).
3.13 Тиранія.
3.14 Олігархія.
3.15 Демократія
3.16 Зв'язок між формами політичного устрою.
3.19 Головне завдання правителів.
3.20 Рабство.
4. ВИСНОВОК.
1. ВСТУП
Історія політичних вчень займає важливе місце не тільки в політологи, але і в системі суспільних наук в цілому, бо в політичних вченнях знаходять свій вираз соціально-економічні інтереси різних класів і соціальних груп. А оскільки ці інтереси потребують захисту з боку політичної влади, то ця потреба і спонукає як пануючі класи, так і гноблених розробляти і обґрунтовувати свої теорії.
Крім цього, історія політичних учень — це колосальний досвід, без якого не може вирішуватися жодне важливе питання сучасного політичного життя. Цей досвід включає безліч оригінальних рішень, актуальних і для сучасного періоду, надаючи вченим і практикам унікальну можливість порівнювати свої дослідження з минулою практикою, з попередніми оригінальними знахідками.
Вже в стародавніх державах Сходу існує своя політична ідеологія. Це — теорія божественного походження держави і культу верховного правителя.
Разом з теорією божественного походження влади в ученнях Стародавнього світу зароджуються і основи політичної філософії, юриспруденції, складаються політико-соціологічні підходи до політологічних досліджень. Це, в першу чергу, стосується Стародавньої Греції і Риму.
Особливості ландшафту Греції, її численні зв'язки із закордоном створювали плідні комунікації з іншими державами, різноманіття культурних стилів містило в собі багатство політичного життя з активною участю громадян в правлінні. Тут легітимність (визнання) влади перестала бути теократичною, в державах і між державами велася запекла боротьба за владу.
Саме у Стародавній Греції склалося і отримало усесторонній розвиток така суспільно-політична освіта, як поліс, який одночасно був і містом-державою, втілюючи собою цивільне життя. Від нього, по суті, відбулися всі основні політичні поняття: політика, політичне мистецтво, політичне знання, політичне управління та ін.
Розвиток політичної думки Стародавньої Греції характеризується поряд рис:
1. пошуком ідеальної моделі держави, здатної забезпечити справедливість і порядок;
2. розглядом політики як єдиної форми цивілізованого буття людини, що припускала нерозчленовану держави, суспільства і окремого індивіда;
3. відсутністю чіткою межею між філософією, етикою і політикою, що визначило моралізаторський, повчальний характер робіт по політичній проблематиці;
4. обмеженим раціоналізмом політичної думки, обумовленим помітним впливом релігії.
Політичні знання в античності існували у філософсько-етичній формі, оскільки всі філософи Стародавньої Греції в тій чи іншій мірі стосувалися питань влади, управління державою.
Проте найбільш істотний внесок до розвитку політичної думки внесли старогрецькі філософи Платон (427 —347 до н. э.) — автор робіт “Держава” і “Закони”, а так само його учень Арістотель, що написав знаменитий трактат “Політика”
 


2.Політичні переконання Платона
Платон (427-347 рр. до н. э.) походив з сім'ї афінської землевласницької знаті, здобув хорошу освіту, багато подорожував, потім створив свою філософську школу в Афінах, з якою були зв'язані останні 20 років його життя. Платона вважають “отцем” політичної науки. Його переконання істотно мінялися впродовж його довгого життя. Якщо в ранніх його роботах “Апологія Сократа”, “Протагор”, “Крітон” домінують погляди і метод Сократа — раціоналізм, то в пізніших —“Держава”, ”Політика”, ”Парменід”, Закони” простежуються релігійно - міфологічні мотиви. Головним в ученні Платона є його переконання про два світи — світ ідей і мир явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Політичні погляди Платона і Аристотеля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок