Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Функції держави

Функції держави

Назва:
Функції держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Функції держави


План


Вступ
Специфіка самої держави розкривається в змісті її функцій. Діяльність кожної держави переслідує дві групи завдань:
необхідні для існування всього суспільства;
специфічні, що випливають із протиріч між державними інститутами і підпорядкованими їм соціальними верствами.
Отже, держава – це певним чином організоване, впорядковане суспільство, в якому діють сили, що відповідають за нормальне його функціювання, - забезпечують порядок та безпеку громадян, будують шляхи сполучення та іригаційні системи, ліквідують наслідки стихійних лих, відбивають зовнішню загрозу, організують міжнародні зв”язки – загалом усе те, що можна визначити як задоволення усезагального інтересу Рябов С.Г., Томенко М.В. / Основи теорії політики – К., 1996р..
Функції держави, їхні зміст і пріоритет змінюються залежно від істоичної епохи, типу і форм держави. Існують відмінності в тлумаченні функцій держави політичними теоріями. Так, марксизм дотримується концепції, що є функції держави, які служать правлячим класам, а є такі, котрі служать усім жителям даної країни. У західній соціології переважає думка, що кожна функція містить як загальнонаіональні інтереси, так й інтереси соціальних (у тому числі правлячих) груп, не відокремлюючи відмінності функцій - Політологія / за ред. Бабкіної О.В., Горбатенка В.П. – К, 1998р..
Функціональне коло держави визначається її адміністративно-економічною (або організаційно-господарською), поліцейсько-військовою (силовою) й судово-посередницкою ролями. Крім того, щоб здійснювати свої функції, а також утримувати необхідний для цього аппарат та фінансувати невиробничі сфери, держава формує бюджет , збираючи кошти перш за все у вигляді різноманітних податків.
Державний податок – це право суверена на певну частку доходу підпорядкованого йому населення. Збирання податків, забезпечення надходжень до державної скарбниці називається фіскальною функцією держави. Саме від формування й використання державної скарбниці, казни походить слово “казенний”, яке є синонімом державного, такого, що відмінне від приватного, від царини громадського суспільства.
Зовнішня функція держави полягає у захисті недоторканості кордонів, цілісності території, суверенітету влади в країні,у сприянні розвитку співпраці та взаємодії з іншими країнами у різних галузях.
Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави - Ст. 3, Конституція України 1996р..
Функція держави у широкому розумінні – це обов”язок, роль, що її виконує відповідний інститут чи процес стосовно до цілого, характеристика напряму чи аспекту діяльності і т.д.
Держава на різних етапах свого розвитку виконує певні завдання, здійснює різноманітні обов”язки. Таке виконання завдань та обов”язків характеризує сутність і соціальне призначення держави, а також її зміст.
Діяльність держави характеризується певними напрямками в економічній, політичній, екологічній, ідеологічній, гуманітарній та інших сферах суспільного розвитку. Це, врешті-решт, має привести до досягнення певної мети, що їх ставить держава на коротку чи довгу перспективу.
Звідси можна зазначити, що до основних ознак, які характеризують функції держави, слід віднести: такі, що безпосередньо відображають чи конкретизують сутність держави; через які реалізуються основні завдання держави; здійснення яких веде до досягнення державою поставленої мети на даному історичному відтинку часу; що їх слід розглядати як напрямки та аспекти діяльності держави.
Національні інтереси України відображають фундаментальні цінності та прагнення Українського народу, його потреби в гідних умовах життєдіяльності, а також цивілізовані шляхи їх створення і способи задоволення. Національні інтереси України та їх пріоритетність обумовлюються конкретною ситуацією, що складається в країні та за її межами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Функції держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок