Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Флора заповідного урочища “Станіславівка” (Придністровське Покуття)

Флора заповідного урочища “Станіславівка” (Придністровське Покуття)

Назва:
Флора заповідного урочища “Станіславівка” (Придністровське Покуття)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,58 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Флора заповідного урочища “Станіславівка” (Придністровське Покуття)


Зміст
Вступ
Огляд літератури.
Фізико-географічна характеристика території досліджень
Географічне положення
Геологічна будова
Геоморфологія
Грунти
Водні ресурси
Клімат
Рослинний покрив
Методика, матеріали та об'єкти дослідження.
Результати та обговорення досліджень
Конспект флори
Систематичний аналіз флори
Еколого-ценотичний аналіз
Географічний аналіз
Біоекологічна характеристика флори
Біоекологічні особливості рідкісних видів рослин
Біоекологічні особливості лікарських, медоносних, кормових видів рослин.
Висновки
Література


Виживання людства в техногенному періоді найчастіше пов'язане з можливостями вирішення проблем охорони й ощадливого використання природних ресурсів. Одним з основних ресурсів природи є флора. За своєю сутністю вона є наріжним каменем існування усього живого. Ощадливе природокористування неможливе без пізнання сутності об'єкта використання, у зв'язку з чим зростає роль флористики як науки про флору [29].
Мета роботи полягає у вивченні флори урочища “Станіславівка”.
Для реалізації мети ставили перед собою такі завдання:
скласти перелік видів рослин даного урочища та систематизувати їх по родинах, класах та відділах;
провести систематичний, еколого-ценотичний, географічний аналізи;
виявити червонокнижні, раритетні види рослин та групи видів господарських рослин (лікарські, медоносні, декоративні, кормові, з корисною деревиною);
розробити заходи щодо використання рослин та їх охорони.
Актуальність. У зв'язку з інтенсифікацією різноманітних форм антропогенного впливу на навколишнє середовище істотно порушується природній процес розвитку фітобіоти: спостерігається подальше збіднення автохтонної флори, зменшення площ природних рослинних угрупувань і спрощення їх ценотичної структури. У результаті екологічної дестабілізації природнього середовища знижується рівень ценотичної різноманітності рослинного покриву, порушується рівень натурального філоценозу. Для усвідомлення процесів і явищ, які відбуваються на сучасному етапі та їх прогнозування виникає необхідність комплексного вивчення флори цього регіону.
Наукова новизна: територія урочища у флористичному плані малодосліджена, про що свідчить відсутність літературних джерел; не проводився локальний перелік видів рослин, не встановлено відсоток раритетності. Також, досліджувана територія лежитоь в межах Коломийського району, точніше, в межах Придністровського Покуття, яке у флористичному плані є найменш ваивчене в Івано-Франківській області і саме в цьому регіоні недостатньо розроблена система природно-заповідних територій (процент заповідності – 0,6).
У практичному аспекті результати досліджень цінні для обгрунтування покращення фітоценотичної репрезентативності природньо-заповітного фонду.
Збереження фітоценотичної різноманітності рослинного покриву необхідне для підтримання філоценотичного потенціалу, формування біологічно стійких угрупувань, стабілізації екологічної ситуації.


Огляд літератури.
Сучасна флористика виникла на стику природознавчих наук: систематики та екології рослин, ботанічної географії, геоботаніки, цитології, палеоботаніки.
Систематичний підхід дозволяє вирішувати головне завдання флористики вивчення організації флористичних систем, їх структури, походження та еволюції. Флористика тісно пов'язана з народним господарством. Застосування флористичних підходів дозволили вирішувати питання ощадливого використання, охорони та збагачення рослинного світу [29].
Вивчення лісової рослинності України почалось ще у ХVІІІ ст. Проте дослідження ХVІІІ та першої половини ХІХ ст. були епізодичними і охоплювали незначні площі. Зміст одних робіт був флористичний, інших – лісогосподарський.
У другій половині ХVІІІ ст. дослідження рослинності стають частішими, охоплюють більшу територію і тісніше пов'язуються з практичними завданнями [23].
Уже першими роботами була визначена основна мета досліджень: встановлення таксономічних спектрів і виявлення особливостей розповсюдження окремих видів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Флора заповідного урочища “Станіславівка” (Придністровське Покуття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок