Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Міністерство юстиції в системі державних органів України

Міністерство юстиції в системі державних органів України

Назва:
Міністерство юстиції в системі державних органів України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство юстиції в системі державних органів України


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ 5
1.1. Основні завдання Міністерства юстиції України 5
1.2. Повноваження Міністерства юстиції України 6
1.3. Структура Міністерства юстиції України 12
РОЗДІЛ 2. ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ МІН’ЮСТУ УКРАЇНИ В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ, ОБЛАСНІ, КИЇВСЬКЕ ТА СЕВАСТОПОЛЬСЬКЕ МІСЬКІ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ 15
2.1. Основні завдання обласного управління юстиції 15
2.2. Компетенція обласного управління юстиції 17
2.3. Структура обласного управління юстиції 22
РОЗДІЛ 3. РАЙОННІ, РАЙОННІ У МІСТАХ, МІСЬКІ (МІСТ ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ), МІСЬКРАЙОННІ І МІЖРАЙОННІ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ 25
3.1. Основні завдання районних управлінь юстиції 25
3.2. Компетенція районного управління юстиції 26
3.3. Структура районного управління юстиції 30
ВИСНОВКИ 32
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 34


ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Досягнення визначеної Конституцією України мети щодо побудови правової держави передбачає масштабну і широкоаспектну працю в галузі загальної та фахової юридичної освіти, підняття рівня правової свідомості і правової культури всього населення країни.
Демократизація держави вимагає не тільки свідомого ставлення кожного громадянина до своїх прав та обов’язків, але і активного впливу на діяльність кожного окремо та всіх державних органів у цілому для гарантованого забезпечення прав і свобод людини.
У системі підготовки юристів-фахівців особливе місце повинно посідати вивчення та глибоке засвоєння студентами юридичних навчальних закладів курсу „Система правоохоронних органів України”, підчас вивчення якого провідне місце належить органам юстиції.
На даний час органи юстиції України відіграють значну роль у формуванні та розвитку різних сфер суспільного життя у нашій державі. Їхнє значення у політичній системі важко переоцінити. Діяльність кожного правоохоронного органу певною мірою безпосередньо пов’язана з ними.
Органи юстиції мають свою структуру та завдання, визначені у нормативно-правових актах. Однак, на нашу думку, законодавче закріплення функціонування системи органів юстиції вимагає певних змін та удосконалення.
Історія органів української юстиції пов’язана із зародженням української державності і нараховує понад 80 років, проте закону про органи юстиції дотепер не прийнято. Хоча уже давно є чинними Закони “Про державну податкову службу в Україні”, “Про митну справу в Україні”, “Про міліцію” та інші, які визначають засади діяльності та статус відповідних органів.
Тому, на нашу думку, необхідним є закріплення існуючих функцій Мін’юсту України у відповідних законах та покласти на нього нові, які випливають з міжнародних зобов’язань України: відповідальність за управління пенітенціарною системою, реєстрація фізичних осіб та реалізація політики з питань громадянства, а також реєстрація прав власності на нерухоме майно, реєстрація суб’єктів господарювання тощо.
Мета дослідження – з’ясування особливостей правового статусу органів юстиції України, їх завдання, структуру та повноваження
Завданнями роботи визначені наступні:
здійснити аналіз чинного законодавства, що регулює діяльність органів юстиції в Україні;
розглянути роль та місце Міністерства юстиції України у системі центральних органів виконавчої влади;
дослідити права та обов’язки обласних та районних управлінь юстиції
розкрити організаційно-правові аспекти функціонування органів юстиції в Україні.
Об’єктом даного дослідження є суспільні відносини у сфері діяльності органів юстиції в Україні на сучасному етапі її розвитку.
Предмет дослідження даної роботи – структура та повноваження органів юстиції України, правові норми, що регулюють їх компетенцію.


РОЗДІЛ 1. МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Міністерство юстиції України (Мін’юст України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Міністерство юстиції в системі державних органів України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок