Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Політологія -> Суть і і зміст політологічної думки Н.Макіавеллі

Загрузка...

Суть і і зміст політологічної думки Н.Макіавеллі

Назва:
Суть і і зміст політологічної думки Н.Макіавеллі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,87 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Суть і і зміст політологічної думки Н.Макіавеллі


План


ВСТУП
Нікколо Макіавеллі (1469-1526) - один з видатних італійських філософів. Він народився у Флоренції в другій половині 15 століття - у часи пізнього відродження. У ньому дивним чином сполучалися політик і письменник, людина дії і мислитель, практик і теоретик. Себе він не без гордості вважав одним з наділених політичною мудрістю. Він пише: "Волею долі я нічого не розумію ні у виробництві вовни, ні в доходах, ні в збитках, і тому повинний або мовчати, або міркувати про державу". Філософію сам Макіавеллі не любив і відносився до неї з упередженням. Пояснити це можна тим, що він ототожнював філософію із середньовічною схоластикою, а абстрактне мудрування, споглядальність шкідливі для держави, думав він. Вони породжують бездіяльність і "небезпечні спокуси". Якби кому-небудь прийшла думка скласти список італійських філософів, Макіавеллі не претендував би на місце в ньому. Але усе-таки він запропонував власну філософію історії, вірніше політичної історії, відмовившись при цьому від теологічного провіденціоналізму. Макіавеллі усвідомлював положення, у якому виявилася його країна. У ситуації, коли Італія була політично неспроможною, розрізненою і втратившою самостійність, а середньовічна релігійна свідомість знаходилася в кризі, основним пріоритетом ставала романтизація життєвої сили, здатної зібрати воєдино цей "світ, що розпадається,". Тип сильної особистості, що самозатверджується за рахунок інших, більш слабких людей, утілюється для Макіавеллі у фігурі ідеального правителя. Таким для нього є людина холоднокровно-розважлива, цілеспрямована, жорстока, з непохитною волею, наділена талантом, розумом, хитрістю і навіть підступністю.
Актуальність теми. Особливо актуальним стає вивчення ідей Макіавеллі у наш час, коли політика перетворилася в одну з найважливіших сфер людської діяльності, коли політичні процеси в суспільстві набули нечуваного розмаху і сили. Найбільш відомими творами Макіавеллі (1469-1527) були:"Нотатки про перші десять книг Тита Лівія", "Правитель", "Флорентійський літопис". Хоча творчість Ніколо Макіавеллі органічно зв'язана з його епохою, він є цілком людиною свого часу, і його політична наука являє собою філософію часу. Але з цього не випливає, що поза тимчасовими межами Відродження його праці не мають ніякої цінності. І багато років після його смерті політики, дипломати, філософи сперечалися про його книги, розбиралися в його ідеях, не завжди погоджувалися з ним, але все рівно слідували його рекомендаціям.
Метою роботи являється вивчення сутності філософсько-політичної концепції Макіавеллі та ролі і місця його вчення в історії розвитку політичної думки.
Завдання, які ставилися при виконанні роботи наступні:
Зробити аналіз основних положень вчення Макіавеллі щодо управління державою та особистих рис правителя, який стоїть на чолі держави;
Розглянути взаємозв’язок управління державою з релігією, мораллю та етикою;
Проаналізувати основні протиріччя вчення Макіавеллі.
Предметом роботи є процес становлення політичної думки.
Об’єктом вивчення є сукупність положень, що визначають необхідні риси правителя, принципи і методи управляння державою з позицій Макіавеллі.
В роботі використовувалися численні праці вітчизняних та зарубіжних фахівців.


РОЗДІЛ 1. СПОСОБИ ДОСЯГНЕННЯ ВЛАДИ
Державу, по Макіавеллі, можна придбати власною зброєю чи доблестю. Може здатися, писав він, що якщо приватну людини приведе до влади або доблесть(vіrtu), або милість долі (фортуна), то вони ж рівною мірою допоможуть йому перебороти багато труднощі згодом". Однак сам автор відзначає, що ті, хто менше покладався на милість долі, довше протримаються при владі. Тому, хто слідує доблесті, важко завоювати Владу, але легко її удержати. Основні труднощі ж полягають у тім, що їм приходитися вводити нові встановлення і порядки, без чого не можна заснувати державу і забезпечити собі безпеку. Алі ж заміна старих порядків новими - справа не вдячна: "Хто б ні виступав з подібним починанням, його очікує ворожість тих, кому вигідні старі порядки, і холодність тих, кому вигідні нові" [3, 7].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Суть і і зміст політологічної думки Н.Макіавеллі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок