Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Посадові особи та державні органи,їх місце в кримінальному процесі

Посадові особи та державні органи,їх місце в кримінальному процесі

Назва:
Посадові особи та державні органи,їх місце в кримінальному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,28 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
на тему:
“Посадові особи та державні органи,
їх місце в кримінальному процесі”


ПЛАН
Вступ 2-3
1) Суб'єкт кримінального процесу, їх поняття та
класифікація 4-6
2) Посадові особи та державні органи, їх місце в кримінально-му процесі 7-21
Процесуальне положення начальника слідчого відділу 7-8
Кримінально-процесуальне положення органу дізнання... .9 -10
Кримінально-процесуальне положення
слідчого 11-15
Роль та статус прокурора в кримінальному процесі 16-18
Статус судці та суду 19-21
Випадки та підстави, які виключають участь слідчого, проку-рора, особи, яка проводить дізнання та судді у кримінальному
процесі 22-23
КУ, її вплив на статус суб'єктів кримінального процесу 24-27
Висновок 28-29
Виноски 30-31
Література 32-33


ВСТУП
Наша країна вийшла на важкий шлях розбудови цивілізованого відкритого вільного суспільства, беручи для себе за приклад країни Західної Європи. Так якщо останні події на Балканах де в кого викликають великі сумніви стосовно того, в якому напрямі має рухатись Україна в світі, то той факт, що ми повинні будувати правову державу, ні в кого не викликає заперечень. Що таке правова держава? Це держава, де головне - людина, її права та свободи. Зрозуміло, що в кримінальному процесі є можливість суттєво обмежити всі права людини, навіть право людини на життя. Тому, здійснюючи судову реформу в Україні, ми повинні приділити особливу увагу реформуванню кримінального процесу.
Вирішуючи питання реформування цієї галузі, потрібно подивитись на свій власний досвід країн західної правової традиції взагалі та континентальної зокрема (до якої, до речі, ми себе зараховуємо). Якщо той процес, який ми нині маємо, на попередніх стадіях у загальних рисах відповідає концепції змішаного процесу, яка характерна для країн континентальної правової системи, тобто спочатку він інквізиційний (слідчий), а на стадії судового розгляду перетворюється на змагальний з елементами інквізиційного, то такий інститут як перегляд судових рішень нас задовольнити не може, оскільки він не відповідає ні континентальній правовій традиції, ні нашій власній історичній традиції.
Існування в кримінально-процесуальному кодексі нечітких термінів із змісту статей, не дають змоги зорієнтуватись у тому, хто має який статус у процесі розслідування справи. Наступна проблема з підозрюваним, що являє собою і до якої групи суб'єктів його відносити. Законодавці прагнуть зробити клопіт для себе і для оточуючих, адже норма має бути чіткою у становищі нормативного закріплення, натомість виникають дебати і протиріччя між теоретиками і практиками. Існує макет побудови кодексів, де обов'язково . передбачається поняття "сторін", на жаль, ми цього не прийняли, намагаючись чи то зробити краще, чи невідомо що.
1. Суб'єкти кримінального процесу їх поняття та класифікація.
На сьогодні, беручи до розгляду нині діюче кримінально-процесуальне законодавство варто замітити, що чіткого визначення кола суб'єктів кримінально-процесуальної діяльності» не існує. Але досить актуально розрізняється певний поділ, який можна виділити з статей кримінально-процесуального кодексу. По-перше: зустрічається поняття «особи, які беруть участь у справі»- це видно зі статей 19,20,22,53,87 КПК України. Наступна група називається «учасники процесу», що закріплюється в главі З КПК України. І останнє поняття, що міститься в кримінально-процесуальному кодексі це - «учасники судового розгляду», суть якого розкривається в ст. 261,265,441,442,443 КПК України.
Варто зазначити, що суть поняття суб'єкти кримінально-процесуальної діяльності в теоретичному плані має встановлювати теорія кримінального процесу, але в даному випадку зрозуміло, що воно має відповідати виключно поняттям, які закладені в КПК. В свою чергу ряд спеціалістів та фахівців в теорії кримінального процесу -М.М.Михеєнко, В.Т.Нор, В.П.Шибіко, сформулювали таке визначення даного поняття - це всі державні органи, посадові і приватні особи, які ведуть кримінальний процес або залучаються до нього, вступають між собою у процесуальні правовідносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Посадові особи та державні органи,їх місце в кримінальному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок