Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання трудових відносин у сільському господарстві

Правове регулювання трудових відносин у сільському господарстві

Назва:
Правове регулювання трудових відносин у сільському господарстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,08 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
„Правове регулювання трудових відносин у сільському господарстві”


ПЛАН
стр.
Вступ с. 3
1. Виникнення, зміна та припинення трудових
правовідносин у сільському господарстві с. 4
2. Регулювання основних умов праці працівників
сільського господарства с. 8
3. Відповідальність за порушення трудового
законодавства сторонами трудового
договору у сільському господарстві с. 24
Висновки с. 33
Список нормативно-правових актів та
використаної літератури с. 34


Вступ
У процесі виробництва сільськогосподарської продукції його учасники об'єктивно вступають у певні зв'язки й відносини, які потребують чіткої регламентації. Спільна праця повинна бути належним чином організована, впорядкована, приведена в систему трудової діяльності людей. Управління виробничою діяльністю в трудових колективах здійснюється за допомогою впровадження прогресивних, науково обґрунтованих форм організації праці. Перехід сільськогосподарських підприємств на новий економічний механізм – повний госпрозрахунок, самоокупність, самофінансування, на ринкові відносини у поєднанні з широкою демократизацією управління створюють сприятливі умови для впровадження прогресивних форм організації праці.
Предметом правового регулювання трудових відносин в сільському господарстві є суспільні відносини, що функціонують у сфері виробництва і опосередковують зв'язки між людьми з організації трудового процесу. Вони виникають між сільськогосподарськими підприємствами, з одного боку, і працівниками — з іншого, і регулюються нормами аграрного права.
В агропромисловому комплексі трудові відносини будується на таких єдиних принципах: загальності праці, оплаті її відповідно до кількості та якості, правильного поєднання громадських і особистих інтересів, матеріальній заінтересованості працівників, охороні праці, свідомій трудовій дисципліні, планомірному використанні трудових ресурсів, відносинах товариського співробітництва і взаємодопомоги, творчому характері праці, активній участі колективу трудящих в управлінні виробництвом, можливості поєднання праці й навчання, матеріальній забезпеченості за непрацездатності та в старості.
Основними завдання даної роботи є з’ясування поняття трудових правовідносин у сільському господарстві, підстави їх виникнення, зміни та припинення; правова регламентація умов праці в аграрному секторі економіки та відповідальність за порушення, які допускаються з боку сторін трудового договору.
1. Виникнення, зміна та припинення трудових правовідносин у сільському господарстві
Юридичні підстави виникнення трудових правовідносин в аграрному секторі визначаються формами реалізації громадянами права на працю і формами залучення громадян до праці у даній сфері народного господарства. Для того, щоб між конкретними суб'єктами виникли трудові правовідносини, повинні відбуватися такі правомірні волевиявлення людей, які мали саме намір викликати передбачені законом наслідки.
Основною, переважною підставою виникнення трудових правовідносин є трудовий договір. Навіть тоді, коли застосовуються інші підстави виникнення трудових правовідносин, такі як адміністративний акт призначення на посаду, проводяться вибори або конкурсне заміщення посад чи державної виконавчої влади встановлюють для підприємств, установ, організацій квоту прийняття на роботу певних категорій громадян (молоді, інвалідів тощо), а також коли такий обов'язок на роботодавця покладається законом (див., наприклад, частину 2 статті 232 Кодексу законів про працю України) [1].
Порядок укладення трудового договору, зміни його умов, припинення і розірвання трудового договору за навчальною програмою відноситься до спеціальної частини курсу «Трудове право», де він розглядається більш детально. В даному розділі ми лише відзначаємо, що трудовий договір є переважною підставою виникнення трудових правовідносин і ця перевага полягає в тому, що більшість громадян України перебувають у трудових правовідносинах саме уклавши трудовий договір з підприємством, установою чи організацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Правове регулювання трудових відносин у сільському господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок