Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття суб’єктивної сторони злочину

Поняття суб’єктивної сторони злочину

Назва:
Поняття суб’єктивної сторони злочину
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,52 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ПЛАН
Вступ
Поняття суб’єктивної сторони злочину.
Вина: поняття, форми, види.
2.1. Умисел як форма вини і його види.
2.2. Необережність, як форма вин і її види.
Факультативні ознаки суб’єктивної сторони злочину – мотиви, мета, емоції.
Помилка, її значення та вплив на кримінальну відповідальність.
Висновок
Список використаної літератури


ВСТУП
Добрий законодавець не
стільки піклується про
покарання за злочин, скільки
про запобігання злочину;
він намагається не стільки карати,
скільки поліпшувати мораль.
Ш.Монтеск’є
Кримінальне законодавство – це система законів уведених у дію вищими законодавчими органами державної влади, які визначають основи і принципи кримінальної відповідальності, встановлюють, які суспільно небезпечні дії є злочином і яке покарання може бути застосоване до особи, яка його вчинила.
Злочином є передбачене кримінальним кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія чи бездіяльність, вчинене суб’єктом злочину ст. 11 КК).
Склад злочину вирізняють такі елементи як: об’єкт, об’єктивна сторона, суб’єкт, суб’єктивна сторона.
Об’єкт злочину – це суспільні відносини, які охороняють кримінальним правом, на які вчинено посягання.
Об’єктивна сторона злочину - це зовнішній акт суспільно небезпечного посягання на охоронюваний законом об’єкт, яким цьому об’єкту заподіюється шкода або створюється загроза її заподіяння.
Суб’єктом злочину є фізична осудна особа, яка вчинила злочин у віці, з якого відповідно до КК може наставати кримінальна відповідальність ст. 18 КК.
Суб’єктивна сторона злочину відображає процеси, які відбуваються у свідомості особи у зв’язку з вчиненням нею злочину і свідчать про спрямування її волі та про її ставлення до суспільно небезпечного діяння та його наслідків.
Саме суб’єктивна сторона злочину і є темою даної курсової роботи з кримінального права України.


1. ПОНЯТТЯ СУБ’ЄКТИВНОЇ СТОРОНИ ЗЛОЧИНУ
Суб’єкт злочину – це фізична осудна особа, яка вчинила злочин у віці, з якого відповідно до Кримінального Кодексу може наставати кримінальна відповідальність. Спеціальним суб’єктом злочину є фізична осудна особа, що вчинила у віці з якого може поставати кримінальна відповідальність, злочин, суб’єктом якого може бути лише певна особа. Науково-практичний коментар Кримінал Кодексу України. Київ. 2002. – с.18.
Суб'єктивна сторона злочину — це внутрішня сторона зло-чину, тобто психічна діяльність особи, що відображує ставлення її свідомості і волі до суспільна небезпечного діяння, котре нею вчиняється, і до його наслідків.22 Коржанський М.Й. Кримінальне право України. Кийв. 1998 р.
Суб'єктивна сторона злочину — це внутрішній бік зло-чину, це ті психічні процеси, які відбуваються в свідомості суб'єкта, які характеризують його волю. Ллє, суб'єктивна сторона злочину не взагалі будь-які процеси психіки, а ли-ше ті з них, в яких виявляється його воля до злочинного ді-яння та його наслідків.33 Крим П. Бажанова М.І. Сташиса В.В. Київ-Харків – 2002.
Суб’єктивна сторона складу злочину – це процес мислення, бажання і волі людини, в якому відображаються її об’єктивна поведінка та інші зовнішні обставини, пов’язані з вчиненням злочину. суб’єктивна сторона злочину завжди знаходить свій вплив у певному зовнішньому протиправному діянні. Тобто, в об’єктивних ознаках злочину знаходять свій вплив мотив, мета і в кінцевому підсумку, волевиявлення особи. Схематично цей процес виглядає так: залежно від тієї або іншої потреби людини у неї виникає і фактор певної поведінки – мотив; характер і зміст мотиву породжує мету; мата веде до формування волі людини; воля знаходить свій вияв у конкретному діянні.
Суб’єктивна сторона с кладу злочину – це внутрішня сутність діяння; це ті внутрішні процеси, які відбуваються у психіці осудної особи під час вчинення нею передбаченого законом суспільно небезпечного діяння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Поняття суб’єктивної сторони злочину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок