Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Виникнення німецької феодальної держави (історія держави та права)

Виникнення німецької феодальної держави (історія держави та права)

Назва:
Виникнення німецької феодальної держави (історія держави та права)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,49 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Виникнення німецької феодальної держави


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ПЕРЕДУМОВИ ВИНИКНЕННЯ РАННЬОФЕОДАЛЬНОЇ НІМЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ 4
1.1. Розвиток Німецьких земель у ІХ – ХІ століттях 4
1.2. Особливості державотворчих процесів у Німеччині в ХІІ – ХІV столітті 17
1.3. Станова структура німецького феодального суспільства 19
2. ВИНИКНЕННЯ РАННЬОФЕОДАЛЬНОЇ МОНАРХІЇ 21
3. УТВОРЕННЯ АВТОНОМНИХ НІМЕЦЬКИХ
КНЯЗІВСТВ-ДЕРЖАВ 25
ВИСНОВОК 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 36


ВСТУП
На величезній території Римської імперії було розсіяно безліч варварських племен: готи, франки, бургунди, алемани, англосакси та ін.
Римляни дедалі частіше використовували германців як найманих солдатів і поселяли їх на своїх кордонах. У V столітті вищі звання римських магістратів почали носити вожді варварських племен, що очолювали союзні Риму армії, які уклали угоду про перехід під владу Риму.
Занепад імператорської влади, зростаюча непопулярність римського правління створювали сприятливі умови королям – союзникам Риму для розширення повноважень, для задоволення своїх політичних претензій. Вони часто з посиланням на імператорське доручення присвоювали всю повноту влади, стягували податки з місцевого населення тощо.
Це у свою чергу призвело до кривавих війн, міжусобиць.
Результатом цих процесів стало також виникнення на території колишньої Римської імперії ряду державних утворень, важливе місце серед яких зайняла Німецька держава, які були притаманні поряд із загальними рисами інших феодальних держав, свої особливості, пов’язані з структурою німецького суспільства, устроєм, звичаями та традиціями, які склались впродовж століть.
Враховуючи зазначене, завданням даної роботи буде з’ясувати основні етапи виникнення Німецької феодальної держави та специфіка кожного з них


1. ПЕРЕДУМОВИ ВИНИКНЕННЯ РАННЬОФЕОДАЛЬНОЇ НІМЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ
1.1. Розвиток Німецьких земель у ІХ – ХІ століттях
На території, заселеній саксами, тюрінгами, гессенцями, аллеманами, баварами, особливості розвитку феодалізму зумовлювались тим, що тут не було римської окупації, якщо не вважати дуже невеликого періоду на рубежі н.е., та й тільки в західній частині країни. Отже, тут не було синтезу розкладаючогося рабовласницького устрою з германськими елементами. В Німеччині зберігалась на протязі століть вільна община – марка, що свідчило про живучість пережитків первіснообщинного устрою. Зберігалось також на протязі століть вільне селянство, та кріпосне право розвинулось лише з кінця середньовіччя. Зрештою, розвиток феодалізму проходив нерівномірно. Таким чином, південна Німеччина йшла попереду за складанням великого феодального землеволодіння, тоді як в Саксонії цей процес був уповільненим.
Основою феодального устрою була феодальна власність на землю та відмінна степінь залежності безпосередньо виробника від феодала. Велика поміщицька власність на землю поєднувалася з малим хазяйством безпосереднього виробника – селянина [9, c. 213].
Центром феодального устрою, його основним осередком, став маєток феодала. З IX ст. розвивалось будівництво замків, в Німеччині вони перший час були дерев`яні, потім стали будуватися з каменю. Замок став осередком феодального володіння (сенйорії), сам феодал господарював над округою з десятками деревень.
Навколо замка ліпилися селища феодально залежних селян, зобов`язаних пану барщиною, оброком, воєнною службою в ополченні; для них пан був суддею, воєнним начальником; він розпоряджався працею, майном та життям селян.
В XI ст. почався найважливіший процес в житті феодального світу – почалося відділення ремесла від сільського господарства. В результаті дещо повільного, але відчутного підйому виробничих сил (розвитку металургії та шахтарства, текстильного, гончарного, деревооброблюючого промислів, успіхів коневодства, селекції сільськогосподарських тварин, збільшенню врожайності тощо) ремісництво мало більше сировини, кращого та більш дешевого, ніж раніше. Відбувається скачок, розриваючий рамки поміщицького, барського ремісництва; ремісництво відділяється від сільського господарства та зосереджується в центрах товарного хазяйства – в містах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Виникнення німецької феодальної держави (історія держави та права)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок