Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Кримінально-правова політика України

Кримінально-правова політика України

Назва:
Кримінально-правова політика України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Кримінально-правова політика України


ПЛАН
Стр.
Вступ 3
1. Поняття кримінально-правової політики України на сучасному етапі її розвитку 4
2. Основні напрямки та завдання кримінально-правової політики України 13
2.1. Визначення загальних засад кримінальної відповідальності та покарання 14
2.2. Визначення кола діянь, віднесених до категорії злочинних (криміналізація й декриміналізація) 16
2.3. Визначення оптимальних заходів впливу на винного (пеналізація і депеналізація) 21
2.4. Запобігання злочинам методами кримінально-правового впливу 24
2.5. Взаємодія з іншими елементами (складовими)
кримінальної політики 26
3. Принципи сучасної кримінально-правової політики 28
Висновки 30
Список використаних джерел 31


Вступ
Боротьба зі злочинністю в Україні, як і в кожній державі, - це одне з основних завдань її органів. Вирішення його неможливе без єдиного підходу до розуміння суспільно-небезпечного діяння, його регламентації у чинному законодавстві. Однак, визначенню підлягають також поняття та порядок застосування покарання, його міра, ступінь тяжкості за той чи інший злочин, співрозмірність його суспільної небезпеки з відповідальністю, передбаченою за його вчинення.
З розвитком правових інститутів у нашій державі в останні десятиріччя вимагають особливої уваги такі аспекти боротьби зі злочинністю, як протидія та профілактика організованої злочинності, корупції, зловживанню службовим становищем. Покарання за їх вчинення повинно бути якомога суворішим. Водночас, окремі діяння через їх незначну суспільну небезпеку втрачають ознаки злочинних, а тому підлягають виключенню з норм кримінального законодавства. У зв’язку з цим держава в особі її законодавчого органу повинна виробити єдину позицію щодо кожного з цих діянь зокрема, та їх сукупності загалом та дотримуватись її у процесі законотворчої та правозастосовчої діяльності.
На сьогодні в Україні відсутній єдиний підхід до способів, методів, засобів та принципів охорони найважливіших суспільних відносин. Тому актуальними є проблеми, пов’язані з кримінально-правовою політикою, про що у своїх працях вказують такі науковці, як Л.В. Багрий-Шахматов, В.І. Борисов, О.М. Джужа, П.Л. Фріс та ін.
У даній роботі на основі наукових праць вітчизняних та зарубіжних вчених автор намагатиметься розкрити поняття та завдання кримінально-правової політики в Україні на сучасному етапі її розвитку, здійснити аналіз основних сфер її застосування.


1. Поняття кримінально-правової політики України на сучасному етапі її розвитку
Бурхливі політичні процеси кінця 80-х років викликали внесення змін до кримінального законодавства в частині посилення відповідальності за державні злочини, посягання на нормальну діяльність транспортних систем.
Однак все, що робилось було спробою пристосування старого кримінального законодавства до нових соціально-політичних умов. Потрібно було нове кримінальне законодавство, побудоване на нових принципах кримінально-правової політики.
2 липня 1991 р. були прийняті Основи кримінального законодавства Союзу РСР і республік, які повинні були набрати чинності 1 липня 1992 р. Їх науковою базою послужила розроблена в 1987 р. під егідою Інституту держави і права АН СРСР теоретична модель Загальної частини КК, що містила в собі 9 розділів, які поділялись на 22 глави і містили 115 статей: розд. I «Задачі і принципи Кримінального кодексу»; розд. II «Межі дії Кримінального кодексу»; розд. III «Підстави кримінальної відповідальності»; розд. IV «Обставини, що виключають злочинність діяння»; розд. V «Покарання»; розд. VI «Звільнення від кримінальної відповідальності і покарання»; розд. VII «Судимість»; розд. VIII «Примусові заходи медичного характеру»; розд. IX «Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх».
Завдяки використовуванню досягнень радянської кримінально-правової науки, Основи 1991 р. отримали модернізовану структуру, що включала вісім розділів (71 статтю): розд. I «Кримінальний закон» (ст. 1-6), розд. II «Злочин» (ст. 7-23), розд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Кримінально-правова політика України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок