Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Історія дактилоскопії

Історія дактилоскопії

Назва:
Історія дактилоскопії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,50 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
План
Вступ.
1.НАУКОВІ ОСНОВИ ДАКТИЛОСКОПІЇ.
1.1 Історія розвитку дактилоскопії.
1.2 Основні положення дактилоскопії.
1.3 Властивості папілярних узорів, розташованих на нігтьових фалангах пальців рук людини.
1.4 Класифікація пальцевих узорів.
ІІ. ПІДГОТОВКА ОБ'ЄКТІВ ДЛЯ ДАКТІЛОСКОПІЧНОГО ДОСЛІДЖУВАННЯ. ПРИЗНАЧЕННЯ ДАКТИЛОСКОПІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ.
2.1 Отримання зразків для порівняльного дослідження.
2.2 Винесення ухвали про призначення експертизи і постановка питань.
ІІІ. ОЦІНКА ВИСНОВКУ ЕКСПЕРТА І ВИКОРИСТОВУВАННЯ ОДЕРЖАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ В РОЗКРИТТІ І РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ.
3.1 Виконання дактилоскопічної експертизи.
3.2 Оцінка висновку експерта слідчим і використовування результатів в розкритті і розслідуванні злочинів.
ВИСНОВОК.


Вступ
Конституція України проголосила: людина, її права і свободи є найвищою цінністю. Визнання, дотримання і захист прав і свобод людини – обов'язок держави (ст.2). Йдеться про охорону прав і свобод всіх громадян від злочинних посягань і інших неправомірних дій, включаючи і охорону прав і законних інтересів осіб, винних в здійсненні злочинів, і осіб, що відбувають покарання, призначене судом за їх злочинні дії. Вказані конституційні положення мають важливе значення у всіх сферах державної діяльності, проте, їх роль особливо велика у сфері кримінального судочинства, де права і свободи громадян зачіпаються найвідчутніше.
Визнання особи винною в здійсненні злочину і призначення їй кримінального покарання є виключно прерогативою суду, але передумови успішного розгляду справ в суді створюються вже на попередньому слідстві. Розслідування злочинів в даний час доводиться здійснювати в надзвичайно складних умовах, приречених не тільки всім відомими чинниками кадрового, фінансового і матеріально-технічного характеру. Сьогодні відбувається кардинальна зміна ідеологічних, політичних і економічних пріоритетів, що не може не вплинути на роботу слідчих по кримінальних справах.
Сучасний стан криміналістики, що пройшла в своєму розвитку великий шлях від її розрізнених у минулому окремих галузей до строгої системи наукового знання, характеризується високим рівнем комплексного виконання в цілях правосуддя досягнень науково-технічного прогресу, глибокою розробкою її методологічних проблем, тактики і методики розслідування злочинів.
У нинішньому році кримінальна обстановка в Україні продовжує залишатися складною. Кількість зареєстрованих злочинів виросла. При цьому помітно більше стало умисних вбивств, розбоїв, квартирних крадіжок, і інших тяжких злочинів. Більш ніж на третину виросла кількість злочинів, пов'язаних з наркобізнесом. Росте професіоналізм злочинного середовища і зухвалість її протидії правоохоронним органам. Порівняльні дані опублікованої статистики за останні п'ять років, показують: число зареєстрованих злочинів на 100 тис. населення з 1.243 в 1999 р. виросло до 2.024 в 2004 г.; загальне число осуджених за цей же період зросло з 537.643 людини до 924.574 чоловік. Тут же необхідно відзначити, що судимість в 2003 р. збільшилася на 16,7%, що можна пояснити деяким поліпшенням роботи органів, що забезпечують розкриваність злочинів. Але зміни за один рік не можна вважати сталою тенденцією. З урахуванням цих даних в справжній період однієї з головних задач, що стоять перед правоохоронними структурами, є формування професійного ядра найбільш кваліфікованих слідчих, поліпшення методичного забезпечення слідчої роботи, особливо, з урахуванням значного омолоджування кадрів.
Однією з щонайгостріших проблем залишається забезпечення належної якості попереднього слідства. Кількість кримінальних справ, повернених на додаткове розслідування, збільшилася на 18,7 % і склало 57 тисяч в 2002 році і на 13, 3 % у 2003 році. Аналіз причин, що призвели повернення подів на додаткове розслідування, свідчить, що в основній своїй масі вони обумовлені низькою кваліфікацією слідчих працівників. Мають місце часті випадки напряму кримінальних справ на розгляд в суд, коли попереднє слідство і дізнання було проведене неповно і ці пропуски не можуть, заповнені в судовому засіданні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Історія дактилоскопії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок