Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Форми права

Форми права

Назва:
Форми права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,21 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Форми права


Вступ
Розділ І Поняття форми права. Відмінність внутрішньої і зовнішньої форм права.
Розділ ІІ Види і характеристика форм права.
Розділ ІІІ Види нормативно – правових актів, як основної форми права України.
Висновок
Список використаних джерел
Вступ
Кожна людина майже, навіть не підозрюючи цього, щодня вступає в правовідносини (купівля хліба в магазині, оплата електроенергії – це все правовідносини). Проте за певних випадків для врегулювання деяких відносин вона звертається до правових норм.
Бо саме вони призначені для регулювання найважливіших суспільних відносин. Правознавцями тому і визначається норма права – як формально обов’язкове правило поведінки загального характеру, яке забезпечується примусовою силою держави і призначене для регулювання найважливіших суспільних відносин.
Проте щоб правова норма мала те значення, яке їй відведено суспільством, вона повинна мати якусь зовнішню форму, вираження і закріплення.
Для цього і служить форма (джерело) права, яке є зовнішнім виразом правової норми.
В Україні найбільш поширеною, як і в багатьох країнах світу, є така форма (джерело) права, як нормативно – правовий акт.
Більшістю правознавців нормативно – правовий акт розуміється як письмовий документ компетентного органу держави, що містить формально – обов’язкове правило поведінки загального характеру.
Такі форми права, як правовий звичай і нормативний договір в Україні мають обмежене застосування, що в переважній більшості стосується міжнародного права.
Судовий чи адміністративний прецедент не є характерним для України і не застосовується. Дискутується питання про віднесення до джерел права Постанов Пленуму Верховного Суду України, що теж є спірним, оскільки ці акти містять фактично роз’яснення застосування існуючих норм.
Важливість даної теми для України, визначається необхідністю чіткого розмежування понять внутрішньої і зовнішньої форм права, а також визначенням основних видів форм (джерел) права.
В даній роботі, на основі матеріалів провідних вчених – правознавців України та Росії буде зроблено спробу визначити:
1. Поняття форми (джерела) права.
2. Характеристику видів форм права.
3. Види нормативно – правових актів, як основної форми права України.


Розділ І. Поняття форми права. Відмінність внутрішньої і зовнішньої форм права.
Відомо, що способам юридичного право утворення відповідають властиві їм форми відображення юридичних норм:
односторонньому волевиявленню органів держави – юридичний нормативний акт;
дво – чи багатосторонньому волевиявленню суб’єктів права на паритетних засадах – юридична нормативна умова;
санкціонуванню – правовий звичай;
визнанню прецедента – судовий прецедент і ін. Загальна історія держави і права / За ред. В.В.Копєйчикова – К.: Юрінком Інтер, 2000, С. 162.
у правознавстві і юридичній практиці термін „джерело права” розуміється багатозначно, а іноді вживається як тотожний до терміна „форми права”. Походження самого цього терміну пов’язують із творчістю Тита Лівія, який, вказуючи у своїй історії Риму на закони ХІІ таблиць, сказав, що ці закони становлять джерело всього публічного і приватного права.
Разом з тим, для юристів практиків важливо вміти чітко розрізняти терміни „джерело” і „форма” права для правильного використання в правозастосуванні саме форм права.
Поняття форми і джерела права мають різне значення і ототожнювати їх не можна. Зміст цих понять буде різним залежно від того, в якому контексті вони вживаються – чи по відношенні до права як цілого, чи по відношенню до окремої норми, групи норм. Наприклад, право має внутрішню і зовнішню форму, під якими традиційно розуміються, у першому випадку, внутрішня будова права, його структура, поділ на галузі та інститути; зовнішня форма права – це система законодавства.
Внутрішньою формою правової норми є її структура, поділ на гіпотезу, диспозицію, а зовнішнього – стаття нормативного акта чи група статей, в яких відображена правова норма.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Форми права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок