Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> “Судові та інші гарантії захисту прав і свобод громадян України”

“Судові та інші гарантії захисту прав і свобод громадян України”

Назва:
“Судові та інші гарантії захисту прав і свобод громадян України”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,28 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
з теорії держави і права на тему:
“Судові та інші гарантії захисту прав і свобод громадян України”


Зміст
Вступ
Розділ 1 Судовий та інші види захисту як найвищі гарантії забезпечення прав і свобод громадян України
Розділ 2 Поняття гарантій прав та свобод людини і громадянина
2.1. Види гарантії прав та свобод людини і громадянина
2.2. Конституційні гарантії як вид правових гарантій
2.3. Характеристика політичних, ідеологічних та юридичних гарантій захисту прав та свобод громадян України
Розділ 3 Юридичні та соціальні гарантії як специфічний правовий засіб захисту прав людини і громадянина
3.1. Гарантії прав особи у кримінальному процесі та їх характеристика
3.2. Гарантії прав працівників на охорону здоров’я
Розділ 4 Структура механізму захисту прав людини в Україні
4.1. Гарантії права людини на самозахист
4.2. Соціальний захист громадян
Розділ 5 Свобода слова як гарантія забезпечення демократії у державі
Висновки
Список використаних джерел


Вступ
На забезпечення прав і свобод спрямоване таке поняття як “гарантії”. Гарантії покликані здійснювати та охороняти права та свободи людини і громадянина, практично реалізувати їх. Поняття “гарантії” дуже широке, ось чому воно охоплює всю сукупність об’єктивних і суб’єктивних чинників. Вони ніколи не бувають одного виду. Кожен вид гарантій спрямований на ту чи іншу реалізацію прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Гарантії повинні не тільки гарантувати права на свободи громадян, а й захищати їх.
Найвищою гарантією забезпечення політичних, соціальних, економічних та особистих прав і свобод громадян є судовий захист.
Судовий захист є одним з найважливіших захистів прав і свобод людей.
Вже зі свого боку цивільний процес – це форма забезпечення правильного правосуддя, гарантій права громадян на судовий захист.
Захист є важливим для людей. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються в Україні найбільшою цінністю (за Конституцією України – стаття 3).
Держава також є найвищою гарантією особистості. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Головним обов’язком держави є забезпечення прав і свобод людини.
Таким чином, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Кожна гарантія гарантує право на захист своїх прав як у судовому, так і в цивільному процесі.


1. Суд повинен забезпечити захист соціально-економічних, політичних прав, особистих прав та свобод громадян. Судовий захист – найвища гарантія забезпечення прав та свобод громадян, оскільки суд займає певне становище у системі влади Комаров В. В. Цивільно-процесуальне право України. – Х.: 1992 р. ст. 22.
Видатний юрист А. Ф. Коні писав: там, де йде діло про відношення цілого суспільства до своїх співчленів, про обмеження їх особистої волі в ім’я загального блага і про захист прав окремих громадян, – ця справидливість повинна знаходити своє вираження в законодавстві, яке тим вище, чим глибше воно вдивляється в життєву правду людських потреб та можливостей – в правосудді, що вершиться судом, який тим вище, чим більше в ньому живого, а не формального відношення до особистості людини.
Крім винятковості судової влади, в правосудді повинна втілюватися повнота судової влади. Повнота судової влади – невід’ємна якість правосуддя. Вона виявляється в тому, що в правовій державі правосуддя повинно бути доступним. Інакше кажучи, всі громадяни повинні мати рівні змоги використовувати судовий захист своїх прав і охоронюваних законом інтересів.
В громадянській свідомості ідея правосуддя зв’язується з повнотою судової влади. Дійсно, повнота судової влади, поряд з її винятковістю, дозволяє називати правосуддя “правосуддям”, дозволяє розглядати інститут правосуддя як гарантію реалізації свободи і справидливості, правового порядку.
Якщо правосуддя – це судова діяльність по реалізації судової влади, то цивільний процес – це форма реалізації правосуддя, яка забезпечує і гарантії здійснення правосуддя і гарантії права громадян на судовий захист.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: “Судові та інші гарантії захисту прав і свобод громадян України”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок