Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Права і свободи людини і громадянина: основні положення

Права і свободи людини і громадянина: основні положення

Назва:
Права і свободи людини і громадянина: основні положення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Зміст
 
ВСТУП........................................................................................
РОЗДІЛ 1 Права і свободи людини і громадянина: основні положення........
РОЗДІЛ 2 Конституція України про загальні принципи прав і свобод людини і громадянина
2.1. Особисті права і свободи людини, їх основні ознаки..............
2.2. Політичні права і свободи.....................................................................
2.3. Економічні, соціальні і культурні права і свободи людини і громадянина.....
РОЗДІЛ 3 Міжнародний вимір прав, свобод людини і громадянина та конституційні гарантії прав людини і громадянина................
ВИСНОВОК.....................................................................
Список використаної літератури..........................................


Вступ
Конституція України приділяє особливу увагу питанню конституційного регулювання прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. Це закономірно, адже права і свободи людини і громадянина в наш час є загальновизнаною найвищою суспільною цінністю. Нині визнання та практичне здійснення прав і свобод людини й громадянина стало основним критерієм міри демократичності тієї чи іншої держави, дедалі ефективніше включаються у процес захисту прав людини різноманітні міжнародні організації.
Ми живемо у нелегку, проте надзвичайно насичену історичними подіями добу переходу від несвободи, гніту, безправ’я до утвердження прав людини, поваги до гідності особистості, усвідомлення того, що людина сама відповідає за себе, за своє сьогодення та прийдешнє. Нова Україна, яка набула незалежності на зламі століть, проголосила для себе, що людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються за найвищу соціальну цінність.
Український народ – громадяни України усіх національностей – обрав шлях побудови демократичної Держави, тобто Держави, в якій буде здійсненно принцип панування права, що грунтується на визнанні прав і свобод людини. Права людини в сучасному світі – це не просто актуальна тема, це проблема. Людство, що пройшло крізь бійню двох світових воєн, безлічі кривавих локальних конфліктів, пережито жорстокі диктатури, дійшло висновку, що не може бути миру и злагоди на Землі, не може бути организованого цивільного життя без поваги до людини, її прав, свобод і потреб. Взагалі – то у статусі особи в кожному суспільстві і в кожній Державі відображається її гуманізм та демократизм.


РОЗДІЛ 1 ПРАВА І СВОБОДИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА: ОСНОВНІ ПОложення
На українських теренах питання про права людини та їх захист знайшли своє відображення ще в Конституції Пилипа Орлика 1710р.
Поняття про права людини включає два аспекти. Перший означає, що людина має невід'ємні і невідчужувані права лише тому, що вона людина. Це. зокрема, моральні права, які походять із людської природи кожної особистості, формуючи і підтримуючи в людині почуття власної гідності.
Другий розкриває юридичну сутність прав людини, що міститься в законодавчих документах, створених у державі та на міжнародному рівні. Основою таких прав є згода тих, на кого вони поширюються, тобто згода суб'єктів права, тоді як основу першої групи прав становить природний порядок.
Права — це, по-перше, можливості людини діяти певним чином (або утримуватися від певних вчинків) з тим, щоб забезпечити своє нормальне існування, свій розвиток, задоволення власних потреб. Причому, якщо йдеться про основні права, то це саме ті можливості, без яких людина не може нормально існувати.
По-друге, ці можливості є неодмінною, закономірною “приналежністю” кожної людської істоти. Їх виникнення датується моментом її народження і не потребує “дозволу”, схвалення з боку будь-кого. Жодна людина не може бути позбавлена таких можливостей, адже інакше вона не зможе сформувати, розвивати, проявити себе саме як людина, як особистість, незалежно від місця, часу та умов її існування. З цього боку права людини мають бути невідчужуваними, тобто невід'ємними від людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Права і свободи людини і громадянина: основні положення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок