Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів.

Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів.

Назва:
Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів.


Зміст
ВСТУП.............................................................................................3-4
1. Поняття та види адміністративно-попереджувальних та запобіжних заходів.........................................................................................................................5-12
2. Характеристика адміністративно-попереджувальних та запобіжних
заходів ............................................................................................................................13-15
3. Компетенція ОВС і дільничих інспекторів міліції по застосуванню адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів.............................................................................................................16-26


ВИСНОВОК..........................................................................................................27-28
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА........................................................................29-30


ВСТУП
Міліція як правоохоронний орган держави виконує широке коло завдань і функцій щодо охорони правопорядку й боротьби з правопорушеннями. З точки зору правової характеристики в діяльності міліції розрізняють такі головні напрямки: адміністративний, профілактичний, оперативно-розшуковий, кримінально-процесуальний, виконавча й охоронна діяльність. Сукупність цих напрямків зумовлює специфіку форм і методів її роботи.
Велика частина особового складу міліції виконує переважно адміністративні функції, здійснює організаційно-правові повноваження для охорони громадського порядку, які встановлюються й забезпечуються нормами адміністративного права. У процесі здійснення цієї діяльності працівники міліції вступають у численні адміністративно-правові відносини з громадянами, їх об'єднаннями, підприємствами, установами й організаціями.
Адміністративна діяльність міліції має чітко виражений державно-владний, імперативний характер, здійснюється в офіційному порядку від імені держави, що надає її працівникам право на застосування специфічних заходів адміністративного впливу, які зазвичай не використовують інші органи державної виконавчої влади. Цим міліцейська управлінська діяльність відрізняється від діяльності інших органів виконавчої влади.
Реформування державно-управлінської діяльності передбачає широке, багатоаспектне перетворення адміністративної діяльності міліції і, в першу чергу, удосконалення форм і методів охорони громадського порядку і боротьби з правопорушеннями.
Загалом запобіжні заходи, застосовувані міліцією, можна розділити на дві групи, першу значнішу, становлять заходи загального характеру, до них належать вимоги до громадянина й державного службовця припинити протиправні дії, адміністративне затримання, вилучення речей і документів, огляд і т. ін. До другої групи належать спеціальні заходи припинення. До них звертаються тільки тоді, коли інакше припинити протиправну поведінку неможливо, тобто коли інші заходи адміністративно-примусового характеру бажаних результатів не дали.
Застосування запобіжних заходів органами міліції здійснюється тільки на підставі норм чинного законодавства, з дотриманням вимог законності, яке забезпечується систематичним контролем з боку вищих органів міліції та посадових осіб за їх застосуванням, прокурорським наглядом, правом адміністративного й судового оскарження, низкою організаційних заходів тощо.
В своїй роботі я намагався дати характеристику поняття та видів адміністративно-попереджувальних та запобіжних заходів, а також зосередив увагу на компетенції ОВС та ДІМ по їх застосуванню.
Структура роботи:
Поняття та види адміністративно-попереджувальних та запобіжних заходів.
Характеристика адміністративно-попереджувальних та запобіжних заходів.
Компетенція ОВС та ДІМ по застосуванню адміністративно-попереджувальних та запобіжних заходів.


1. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ АДМІНІСТРАТИВНО-ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНИХ І ЗАПОБІЖНИХ ЗАХОДІВ
Запобіжний захід як ґрунтоване на законі примусове припинення діянь, які мають ознаки адміні-стративного правопорушення, а в окремих випадках криміналь-но-правовий характер, спрямоване на недопущення шкідливих наслідків протиправної поведінки, забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення і притягнення винного до адміністративної, а в особливих випадках - до кримінальної від-повідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок