Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Вчення про причини і умови злочинності в криміналогії

Вчення про причини і умови злочинності в криміналогії

Назва:
Вчення про причини і умови злочинності в криміналогії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Вчення про причини і умови злочинності в кримінології
ПЛАН
Вступ
Наука про злочинність і її причини сформувалася в другій половині XIX століття й одержала назву кримінологія. Якийсь час її називали також карної етіологією, карною чи соціологією біологією — у залежності від того, фахівцями яких наук були вчені, що вивчали злочинність.
Варто помітити, що ті чи інші кримінологічні концепції, а точніше, погляди на злочинність висловлювалися і значно раніш мислителями, спеціально цією проблемою не займалися. Перші теоретичні побудови в цій області ми знаходимо ще в Платона й Аристотеля. Велика увага проблемі злочинності приділяли такі мислителі XVIII століття, як Беккариа, Бентам, Вольтер, Гельвеций, Гольбах, Дідро, Локк, Монтеск'є й інші. Вони бачили причини злочинності в соціальній невпорядкованості суспільства і поганому вихованні громадян і пропонували законодавцям зм'якшити репресії і приділяти більшу увагу запобіжним заходам.
Про злочинність і її причини міркували соціалісти-утопісти. Т. Мор бачив можливість її подолання в перебудові суспільства на соціалістичних початках. Ж. Мельє, викриваючи злочинну діяльність значної частини католицького духівництва, призивав до ліквідації суспільства, заснованого на пануванні приватної власності. Причини злочинності він бачив, насамперед, у нерівності людей, що породжує низинні почуття, і в існуванні паразитуючих елемент-багатих ледарів. Мореллі також думав, що людина стає злочинцем унаслідок неправильної організації суспільства, і бачив джерело всіх зол у приватній власності. А. Сен-Симон, Ш. Фур'є затверджували, що злочинність корениться в самій природі приватновласницького суспільства, заснованого на експлуатації і гнобленні людей, і вказували на безрезультатність боротьби зі злочинністю за допомогою одних лише карних покарань. На подібних позиціях стояв і Р. Оуэн. Для всіх соціалістів-утопістів характерно, що вони не обвинувачували самої людини, що стали на злочинний шлях, а вбачали причини злочинного поводження в порочній організації суспільства, заснованого на приватній власності й експлуатації людей.
Такої ж ідеї розвивали Ж. П. Марат і А. Н. Радищев. Марат намагався доглянути джерела злочинності в порядках суспільства, що складає з «знехтуваних рабів і господів, що велять,». А. Н. Радищев також зв'язував характеристику стану злочинності із суспільним ладом держави і з історичними змінами, що відбуваються в суспільстві. Ми вправі вважати його і засновником карної статистики в Росії, тому що він поставив як державну задачу систематичний облік чинених злочинів.
Революційні демократи — А. И. Герцен, В. Г. Бєлінський, Н. Г. Чернишевський, Н. А. Добролюбов, Д. И. Писарєв,— будучи, по суті справи, однодумцями в розумінні істоти даної проблеми, бачили причини злочинності в самій природі експлуататорського ладу. Так, А. И. Герцен думав, що злочинність як явище громадського життя підлегла загальному закону причинності і порозумівається зовнішніми умовами життя людей. Він додавав, зокрема, велике значення економічному положенню населення, таким факторам, як соціальна нерівність і убогість Подобные идеи можно встретить у русских мыслителей и ра-нее, в частности у декабристов П. И. Пестеля. , і відзначав, що буржуазне суспільство не здатне ліквідувати ні причини, що породжують злочинність, ні самі злочини. В. Г. Бєлінський підкреслював, що мова повинна йти не про окремий, часток причинах злочинності, а про всю систему суспільних відносин. Ближче усіх до розуміння класової обумовленості злочинності підійшов Н. Г. Чернишевський.
1. Вітчизняні криміналістичні концепції причин та умов злочинності
У вітчизняних концепціях причин злочинності ще починаючи з дореволюційних часів панували наступні напрямки теорії злочинності: економічний (Н. Таганцев), соціологічний (І. Фойницький, А. Трайнін, М. Герент та ін.), біологічний (А. Дриль, Н. Неклюдов) та психологічні (С. Познишев).
Сьогодні безглуздо порушувати питання, наскільки загальна парадигма пояснення правопорушень, хоча б і в модифікованій формі, застосовна до пояснення правопорушень в сучасній Україні: такої парадигми, що була б визнана усіма, поки ще немає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Вчення про причини і умови злочинності в криміналогії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок