Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття, предмет та завдання криміналістики

Поняття, предмет та завдання криміналістики

Назва:
Поняття, предмет та завдання криміналістики
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему:
Поняття, предмет та завдання криміналістики


З м і с т
Вступ 5-7
1. Поняття, предмет та завдання криміналістики 8-17
2. Система криміналістики 18-22
3. Природа криміналістики 23-28
4. Принципи, функції, джерела, закони розвитку та методи криміналістики 29-34
Висновок 35-36
Список використаної літератури 38-39
 
В с т у п
Криміналістика — це поняття, що більше як сто років тому ввійшло в науку та практичну діяльність з питань боротьби зі злочинністю. Його поява пов'язана з іменем австрійського професора Ганса Гросса, котрий запропонував так називати нову галузь приклад-них знань, покликану швидко і повно розв'язувати завдання, постав-лені давніми римськими юристами — хто? що? де? за чиєю допомо-гою? для чого? яким чином? коли?
З того часу криміналістика пройшла велику еволюцію у своєму становленні та розвиткові, пережила розквіт — ейфорію досягнень та гіркоту застою. Для розвитку криміналістики доклали великих зусиль плеяда вчених і практиків, котрі розробляли її окремі аспекти та положення. Можна впевнено стверджувати, що криміналістика — це міжнародна наука, що не має меж.
Сьогодні криміналістика — це самостійна галузь спеціальних юридичних наукових знань, котра має свій предмет, систему, науково обґрунтовані прийоми та методи розв'язання наукових і практичних завдань.
Криміналістика — одна з небагатьох юридичних наук, яку по праву можна назвати наукою про розкриття злочинів. Саме вона дає слідчому й оперативному працівникові ключ до пі-знання і дослідження події злочину, визначення її механізму, а та-кож встановлення безпосередніх суб'єктів і об'єктів матеріального середовища, котрі беруть у ній участь. Професійні знання слідчо-го, які спираються на методи і засоби криміналістики, дають змогу розплутувати дуже складні збіги суб'єктивних і об'єктив-них факторів, причинне пов'язаних зі злочином. У такому розу-мінні криміналістика має пріоритет в боротьбі зі злочинністю, а її методи й засоби сприяють удосконаленню діяльності державних структур, які здійснюють правоохоронну функцію. Зважаючи на це важко переоцінити соціальну роль криміналістики.
Криміналістика безпосередньо не займається розслідуван-ням і розкриттям злочинів, вона забезпечує слідчу, оперативну практику ефективними методами та технічними засобами, що постійно вдосконалюються.
Потреби практики визначають і завдання криміналістики, для вирішення котрих вона використовує досягнення суспільних, природничих і технічних наук. На їх основі розробляються нові криміналістичні засоби і методи збирання та дослідження речо-вих доказів. Такий розвиток, з одного боку, зорієнтований на судово-слідчу практику, а з іншого — тісно пов'язаний із філо-софією, логікою, іншими галузями знань. Усе це сприяє розши-ренню діапазону дослідження джерел доказової інформації (мікрооб'єктів, слідів, звуку, запаху).
Криміналістика — це наука, яка дійсно знаходиться на передньому краї боротьби зі злочинністю. Саме криміна-лістика на основі своїх наукових досліджень та розробок пропонує оперативно-розшуковим працівникам, слідчим, експертам, суддям науково обґрунтовані та перевірені практикою засоби, прийоми та методи розкриття злочинів, розслідування та судового розгляду кримінальних справ.
Криміналістика привертає до себе увагу насамперед тим, що вона допомагає встановити істину, проникнути у невідоме, таємне. У повсякденному розумінні криміналіс-тику пов'язують з детективами Агати Кристі та Конан Дойля про досвідчених слідчих, славетних експертів або доблесних нишпорок, але справжній зміст криміналістики не відповідає поверхневому уявленню детективного жанру.
1. Поняття, предмет та завдання криміналістики
Термін «криміналістика» (від лат. сriminalis — те, що стосується злочину) уперше вживається наприкінці XIX ст. судовим слідчим, а згодом університетським професором Гансом Гроссом, який вважав її допоміжною по відношен-ню до кримінального права та визначав як вчення про реа-лії кримінального права.
Зародження криміналістики пов'язане із соціальним замовленням держави і суспільства науці: розробити нові засоби і методи розкриття і розслідування злочинів в умо-вах появи професіональної та організованої злочинності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Поняття, предмет та завдання криміналістики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок