Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Цивільно-правова відповідальність за порушення зобов’язань

Цивільно-правова відповідальність за порушення зобов’язань

Назва:
Цивільно-правова відповідальність за порушення зобов’язань
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,45 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Поділ цивільно-правової відповідальності може здійснюватись за різними критеріями в залежності від того, з якою метою такий поділ здійс
нюється


Цивільно-правова відповідальність за порушення зобов’язань


ПЛАН
ВСТУП
1. ПОНЯТТЯ, ВИДИ І ФОРМИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
1.1 Поняття цивільно-правової відповідальності за порушення зобов’язань
1.2. Види цивільно-правової відповідальності за порушення зобов’язань
1.3. Форми цивільно-правової відповідальності за порушення зобов’язань
2. ПІДСТАВИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ТА НОРМАТИВНИХ АКТІВ


ВСТУП
Розбудова правової держави є неможливою без створення гарантій для захисту прав і інтересів учасників майнового обороту, без забезпечення механізму функціонування такого специфічного демократичного інституту, яким є інститут цивільно-правової відповідальності.
Предметом цивільно-правового регулювання є особисті немайнові та майнові відносини. Але регулювання цивільно-правових відносин вирішує питання організації відносин між суб’єктами цивільного права тільки у разі, якщо реалізація цивільних прав і обов’язків з боку всіх учасників цивільних правовідносин є ідеальною. Якщо відбувається порушення цивільних прав, замість потреби в регулюванні цивільних правовідносин виникає потреба захистити права суб’єктів цивільного права. Відсутність механізму і правових підстав для цивільно-правового захисту усуває можливість стимулювання суб’єктів цивільного права до виконання своїх прав та обов’язків і, відповідно, робить безперспективною ідею цивільно-правового регулювання.
Залежно від змісту цивільного правопорушення застосовуються різні засоби цивільно-правового захисту. Основною метою цивільно-правового захисту є відновлення прав суб’єктів, чиї права порушені. Водночас цивільне право допускає такі засоби захисту, призначенням яких є додатковий вплив на правопорушника з метою його покарання і стимулювання до позитивного ставлення при виконанні своїх цивільних прав і обов’язків у майбутньому. Різниця в основних цілях різних засобів захисту призвела до їх поділу на міри захисту і міри відповідальності.
Міри захисту спрямовані на виконання цивільно-правового обов’язку щодо суб’єкта, права якого порушені. Міри відповідальності, крім відновлення прав потерпілого, завжди спричиняють несприятливі наслідки у майновій сфері особи, яка такі права порушила.
Виходячи із вище наведеного об’єктом даної роботи являється цивільно-правова відповідальність як інститут цивільного права. Проблеми цивільно-правової відповідальності в монографічному плані досліджувались такими видатними вченими – цивілістами, як професори Г.Матвєєв, О. Йоффе, В.Тархов, О.Красавчиков, В.Грибанов, Я.Шевченко, А.Савицька та ін., які зробили значний внесок в теорію цивільно-правової відповідальності. Разом з тим багато положень цієї теорії залишаються дискусійними і потребують уточнення.
1. ПОНЯТТЯ, ВИДИ І ФОРМИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
1.1 Поняття цивільно-правової відповідальності за порушення зобов’язань
Стосовно визначення цивільно-правової відповідальності та її характерних ознак в юридичній літературі вже багато років точиться дискусія. Зокрема, поняття цивільно-правової відповідальності нерідко пов’язують із санкцією за правопорушення. Питання про суть санкції та її співвідношення з поняттям відповідальності залишається дискусійним як у літературі із загальної теорії права, так і в галузевих юридичних науках. Зазначаючи, що санкція безпосередньо пов’язана з вимогою певної поведінки, яка міститься у правовій нормі, О.Лейст писав: «У юридичному обов’язку відображено вимогу належної поведінки, а санкція – спосіб державного примусу до виконання (додержання) цієї вимоги, загроза примусом на випадок її порушення» [22, с. 94].
Стосовно цивільно-правових відносин О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Цивільно-правова відповідальність за порушення зобов’язань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок