Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Акцизний збір

Акцизний збір

Назва:
Акцизний збір
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,75 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Акцизний збір


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Акцизний збір”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних поняттям та сутністю акцизного збору, особливостями його стягнення до бюджету..
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз нормативних та наукових джерел, присвячених проблемам оподаткування в Україні;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що на сучасному етапі при різноманітті складних кризових економічних процесів і взаємовідносин між підприємствами, фінансовими інститутами, державами на внутрішньому і зовнішньому ринках гострою проблемою є ефективне функціонування податкової системи. Необхідність вивчення будь-яких аспектів податкового права, зокрема особливостей, пов’язаних з акцизним збором, викликана тим, що сьогодні в Україні необхідно проводити ефективну податкову політику, яка ґрунтується на глибоких аналітичних дослідженнях.
В роботі розкриті наступні питання: сутність та види податків, функції податків, класифікація податків; система оподаткування і податкова політика; сутність акцизного збору, нормативні документи, які регулюють акцизний збір в Україні, порядок сплати акцизного збору до бюджету; проблеми, пов’язані з тінізацією економіки.
При написанні роботи автором використовувались Закони України та інші нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з податкового права тощо.


Розділ 1. Сутність та види податків
1.1. Поняття на функції
Податки - особлива сфера виробничих відносин, своєрідна не лише економічна, але й фінансова категорія, а також найважливіший економіч-ний важіль, що регулює взаємовідносини юридичних і фізичних осіб з державою в умовах ринку.
Податки - один з основних методів, що використовуються державою для перерозподілу національного доходу і утворення бюджетних доходів суспільства.
Сутність податків (платежів) як економічної, фінансової категорії полягає в тому, що вони є обов'язковими внесками до бюджету відповід-ного рівня чи до державних цільових фондів, які здійснюють платники в порядку і на умовах, зазначених у відповідних законодавчих актах України про оподаткування. Виникнення і існування податків та інших податкових платежів пов'язано з виникненням і функціонуванням держави. Держава без податків не може існувати, тому податки є вихідною категорією, що відображає істотні риси і властивості загальнодержавних фінансів. Подат-ки і платежі, що внесені платниками до бюджету, стають власністю держа-ви і є матеріальною базою фінансового забезпечення виконання нею соціа-льно-економічних і військово-політичних обов'язків.
За економічним змістом податки - це фінансові відносини між державою і платниками податків з приводу створення загальнодержавного централізованого фонду грошових коштів, які необхідні державі для вико-нання своїх функцій. Ці взаємовідносини, в своїй більшості, мають одно-сторонній характер - від платників до держави у вигляді сплати платника-ми відповідних податків до бюджету. В той же час, у певному обсязі ці взаємовідносини мають і двосторонній характер, як від платників - держа-ві, так і від держави - платникам податків: юридичним особам - у вигляді бюджетного фінансування різних заходів; фізичним особам - у вигляді виплати їм відповідних субсидій.
Податки мають суспільний зміст і матеріальну основу. Суспільний зміст виявляється в перерозподілі національного доходу, в тому, що вони виступають частиною єдиного процесу відтворення, специфічною формою виробничих відносин. Матеріальна основа податків полягає в тому, що вони є сумою грошових коштів, мобілізованих державою у платників по-датків.[38,c.76]
Існуюча система податків і податкових платежів ставить перед еконо-містами питання, які платежі державі слід вважати податками, а які ні? З цього приводу зазначимо, що для платника різниці не існує, яку назву має той чи інший платіж і куди він в державі зараховується, бо для нього (пла-тника) це витрати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Акцизний збір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок