Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття конституційного ладу України

Поняття конституційного ладу України

Назва:
Поняття конституційного ладу України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Поняття конституційного ладу України”


ПЛАН
Вступ
1. Загальна характеристика конституційного ладу України
2. Засади конституційного ладу як загальний конституційно-правовий інститут
3. Принципи конституційного ладу України
4. Роль конституційного ладу в розбудові Української держави
Висновок
Список використаних джерел


ВСТУП
Важливість розгляду теми даної роботи можна пояснити тим, що конституційний лад — це форми і засобів організації держави, які дають можливість реально забезпечити додержання прав і свобод людини, а діяльність держави здійснювати на основі фактично проведеного розподілу влади відповідно до її кон-ституції. В наш час і в нашій країні це питання стоїть вкрай гостро і ще не до кінця відрегульоване, тому дослідження даної теми, на мою думку, є вкрай потрібним і нагальним.
В сучасній юридичній науці зміст конституційного ладу розглядають по-різному:
- як сукупність правовідно-син, що виникають у зв'язку із застосуванням норм консти-туції та інших джерел галузі конституційного права;
- як сукупність основоположних правовідносин, закріплених і нерідко спеціально виділених конституцією;
- як систему кон-ституційних положень, здебільшого сутнісного харак-теру, які іноді наділені найвищим рівнем юридичної жорсткості (більше убезпечені від скасування, ніж зміст).
Найбільш уживаним підходом є розуміння під конституційним ладом розуміють систему принципів, які дають можливість реально забезпечити додержання прав і свобод людини, а діяльність держави здійснювати на основі фактично проведеного розподілу влади відповідно до її кон-ституції.
При написанні курсової роботи були використані різні літературні джерела.


1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ УКРАЇНИ
Стаття 1 Конституції проголошує Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.
Суверенність і незалежність держави означають, що її влада є верховною, повною, самостійною і неподільною у відносинах, які мають місце в межах кордонів цієї держави, а також її незалежність і рівноправність у взаємовідносинах з іншими державами. Такі підвалини забезпечують у державі повноту законодавчої, виконавчої та судової влади, а також непідпорядкування і непідзвітність цієї держави іноземним державам у міжнародних відносинах [8, c.25].
Демократизм в Україні передбачає створення найсприятливіших умов для широкої та реальної участі громадян в управлінні справами держави й суспільства, забезпечення багатоманітності політичного та культурного життя тощо.
Говорячи про Україну як соціальну державу, слід узяти до уваги її орієнтацію на здійснення широкомасштабної та ефективної соціальної політики, що діставала б вияв у реальному забезпеченні прав людини і громадянина, створенні доступних систем освіти, охорони здоров'я і соціального захисту, належній підтримці малозабезпечених верств населення тощо.
Правова держава — це держава, в якій панує право, де діяльність держави, її органів та посадових осіб здійснюється на основі та в межах, визначених правом, де не тільки особа відповідає за свої дії перед державою, але й держава несе реальну відповідальність перед особою за свою діяльність та її наслідки.
Конституції проголошує Україну унітарною державою, тобто державою, в межах якої немає інших утворень, що мають ознаки суверенітету і право самостійно вступати у відносини з іншими державами, а також право виходу зі складу України [1, стаття 2].
В Україні встановлено республіканську форму правління [1, ч.1, ст.5]. Тому носієм суверенітету і єдиним джерелом влади визнається лише народ.
Різні підходи вчених-правознавців до змісту поняття "конституційний лад" дозволяє зробити висновок, що майже всі вони акцентують увагу на державницькій сто-роні цього інституту у відриві від основної складової самого поняття — людини як вищої соціальної цінності, інтересам якої мають бути підпорядковані всі інші елементи конститу-ційного ладу — громадянське суспільство, державний лад, принципи конституційного ладу тощо. Між тим, з часів прийняття перших декларацій щодо ролі та місця людини в державі основою конституційного ладу завжди була людина і громадянин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Поняття конституційного ладу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок