Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Засоби доказування в цивільному процесі

Засоби доказування в цивільному процесі

Назва:
Засоби доказування в цивільному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Засоби доказування в цивільному процесі
ПЛАН
Вступ
Виконання завдань цивільного судочинства залежить від установлення судом у справі об'єктивної істини і правильного застосування норм матеріального й процесуального права. Для цього ст. 15 ЦПК покладає на суд обов'язок не обмежуватися поданими матеріаламн та поясненнями, а оживати всіх передбачених законом заходів до всебічного, повного й об'єктивного з'ясування дійсних обставин справи, прав і обов'язків сторін.
Така діяльність відбувається в процесі судового розгляду справи в результаті здійснення судом і особами, які беруть участь у справі, доказування і пізнання об'єктивної істини в установленій законом цивільній процесуальній формі. Пізнання в цивільному судочинстві — процес відбиття у свідомості суддів і осіб, які беруть участь у справі, об'єктивних обставин конкретної справи й доказів, що їх підтверджують. Будучи результатом розумової й процесуальної діяльності суду й осіб, які беруть участь у справі, пізнання відбувається в процесі подання, витребування, дослідження та оцінки матеріалів цивільної справи. Пізнавальна процесуальна діяльність складається з чотирьох частин (видів): доказування фактичних обставин, які існують під час розгляду справи; з'ясування судом деяких фактичних обставин, які існують під час розгляду справи, шляхом безпосереднього спостерігання суддями в судовому засіданні; пізнання судом спірних правовідносин, прав і обов'язків сторін; пізнання, яке здійснюється вищестоящими суддями в процесі перевірки законності й обгрунтованості судового рішення в цивільній справі.
Об'єктом пізнання в цивільному судочинстві є матеріали справи, її обставини — фактичні й юридичні — та докази, на підставі яких установлюються такі обставини; метою пізнання—встановлення об'єктивної істини у справі; засобами пізнання — доказування і докази; процесуальною формою пізнання — судовий розгляд. Пізнавальна процесуальна діяльність (процес пізнання) виступає методом установлення об'єктивної істини у справі, її фактичного та юридичного складу.
1. Поняття і види доказів
Згідно зі ст. 27 ЦПК доказами в цивільних справах є одержані за допомогою передбачених законом засобів у встановленому ним порядку будь-які фактичні дані, на підставі котрих суд установлює наявність чи відсутність обставин, які обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Отже, докази в цивільній справі — це будьякі фактичні дані, які містять інформацію про обставини справи, необхідну для правильного вирішення справи.
Носіями такої інформації виступають точно визначені засоби доказування, одержання цієї інформації судом здійснюється в порядку, встановленому законом. Докази характеризуються: змістом, яким є фактичні дані, що інформують про обставини, пізнання яких необхідне для правильного вирішеяня справи; процесуальною формою, в якій закладена така інформація,—засобами доказування; встановленим процесуальним порядком одержання, дослідження та оцінки змісту і процесуальної форми (доказової інформації й засобів доказування).
Зміст доказів—сукупність фактичних даних про обставини, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Обставинами є юридичні факти — дії (бездіяльність) і події. Фактичні дані як доказова інформація можуть виступати в безпосередній та опосередкованій формі — прямого або побічного доказу.
Процесуальна форма доказів—засоби доказування—є джерелом інформації про фактичні дані. Частиною 2 ст. 27 ЦПК установлено п'ять процесуальних форм одержання фактичних даних: пояснення сторін і третіх осіб, показання свідків, письмові докази, речові докази, висновки експертів.
Але процесуально-правовий статус сторін мають заявники і заінтересовані особи в справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, і справах окремого провадження, а також інші особи, які беруть участь у справі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Засоби доказування в цивільному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок