Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Органи виконавчої влади

Органи виконавчої влади

Назва:
Органи виконавчої влади
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,91 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота
«Органи виконавчої влади»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Виконавча влада як одна з гілок державної влади.
Розділ 2. Особливості організації та функціонування вищих органів виконавчої влади України.
2.1. Президент в системі вищих органів виконавчої влади.
2.2. Кабінет Міністрів України.
Розділ 3. Міністерства та інші органи виконавчої влади.
Розділ 4. Місцеві державні адміністрації
Висновки.
Література.
 


Вступ
Актуальність теми дослідження. Для України, яка після Всеукраїнського референдуму 2000 року ступила на шлях реформування та оновлення конституційного законодавства, важливим завданням є проаналізувати теоретичні основи та існуючу практику діяльності органів державної влади. Саме з'ясування місця виконавчої влади у співвідношенні з іншими гілками – законодавчою та судовою дає можливість визначити наскільки забезпечується в державі принцип розподілу влади, як необхідний атрибут демократичного суспільства.
Збудувати ефективний владний механізм можна лише шляхом активного і широкого використання наукових підходів у формуванні принципово нової моделі публічної влади та модернізації її інститутів. Адже держава дуже часто має проблеми, пов'язані з відсутністю наукових розробок стосовно суспільне важливих питань. У зв'язку з цим особливої ваги набуває наукове осмислення суспільно-політичних реалій, правильний вибір стратегії подальшого розвитку основних інститутів державної влади, подолання притаманних їм недоліків з метою створення ефективно функціонуючого державного механізму.
Важливим завданням сучасного етапу українського державотворення є становлення такої системи органів виконавчої влади, яка б забезпечувала істотне підвищення ефективності державного управління та якості управлінських послуг. Основоположне значення має суттєве поглиблення фундаментальних теоретико-методологічних досліджень проблематики державного управління, створення розвиненої теоретичної бази, що реалізована в наукових теоріях, концепціях, проектах.
Об'єктом дослідження є законодавство України в частині, присвяченій державній владі.
Предметом дослідження є система органів виконавчої влади, їх регулювання.
Досліджуючи проблему конституційно-правових засад функціонування виконавчої влади в Україні за мету ставиться показати та проаналізувати основні принципи на яких базується система органів виконавчої влади, виділити її основні структурні ланки і з'ясувати основні функцій та повноваження, що на них покладені.
Досягнення мети передбачає реалізацію таких завдань:–
охарактеризувати основні принципи побудови і діяльності державних органів;–
виділити окремі види державних органів влади;–
окреслити повноваження кабінету міністрів України;–
виявити місце центральних і місцевих органів виконавчої влади в загальній владній системі.
Ступінь дослідженості проблеми. Питання принципів та механізмів функціонування виконавчої влади є об'єктом наукових дискусій вже протягом тривалого часу. Ґрунтовно проаналізоване воно в роботах багатьох учених, зокрема В. Авер'янова, І. Азовкіна, Г. Атаманчука, А. Бєлих, К. Бєльського, В. Вишнякова, 3. Гладуна, Л. Коваля, Ю. Козлова, Б. Лазарева, О. Луньова, О. Макаренка, В. Малиновського, Н. Нижник, Н. Саліщева, Ю. Тихомирова, В. Цветкова, В. Шаповала, Ю. Шемшученка, Л. Юзькова та ін. Але єдиної точки зору на дану проблему не існує. Це пояснюється багатоаспектністю, різноманітністю проблеми, що й визначає різні, подекуди протилежні, підходи науковців до визначення її сутності.


Розділ 1. Виконавча влада як одна з гілок державної влади
Ще у XVIII ст. Дж. Локком та Ш. Монтеск'є були запропоновані доктрини поділу державної влади, згідно з якою слід розрізняти три основні функції державної влади: 1) законодавство (установлення норм об'єктивного права); 2) управління (здійснення висхідних із цих норм окремих об'єктивних прав і обов'язків держави і 3) суд (охорона юридичних норм від порушень) [32, 378]. У такому розумінні "поділ влади" є звичайним діловим розподілом праці в державному механізмі з метою спрощення виконання функцій держави та здійснення ефективного контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Органи виконавчої влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок