Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Права та обов’язки працівників у трудовому праві

Права та обов’язки працівників у трудовому праві

Назва:
Права та обов’язки працівників у трудовому праві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,26 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВА РОБОТА
з трудового права на тему:
„Права та обов’язки працівників у трудовому праві”


ПЛАН
стр.
Вступ с. 3
1. Основні трудові права працівників с. 5
1.1. Право на працю с. 5
1.2. Право на відпочинок с. 8
1.3. Право на безпечні і нешкідливі умови праці с. 13
1.4. Право працівників на об'єднання у професійні спілки с. 14
1.5. Право працівників брати участь в управлінні підприємствами, установами, організаціями с. 20
1.6. Про право на матеріальне забезпечення с. 20
2. Основні обов’язки працівників с. 31
Висновки с. 36
Список нормативно-правових актів
та використаної літератури с. 38


Вступ
На сучасному етапі розвитку ринкових відносин в Україні особливого значення набуває дотримання основних прав та свобод людини та громадянина, що закріплені в Конституції нашої держави та інших нормативно-правових актах. Саме від цього залежить соціальна спрямованість, яка проголошена у Основному законі. Повноцінне життя у суспільстві неможливе без відповідних матеріальних благ. Для забезпечення належного рівня життя кожна людина повинна працювати, займатись тим видом суспільно-корисної діяльності, який їй найбільше імпонує. Така діяльність повинна бути чітко врегульована.
З метою впорядкування суспільних відносин у сфері трудової діяльності громадян законодавець закріпив ряд правових приписів, які є обов’язковими для виконання всіма учасниками трудових правовідносин. Перш за все такі норми містяться у Конституції України. Саме вона закріплює такі права особи у даній сфері життєдіяльності людини, як право на працю, право на відпочинок, право на належні умови праці та ряд інших.
Ці права конкретизуються у таких нормативно-правових актах, як Кодекс законів про працю, законами: “Про охорону праці”, “Про об’єднання громадян”, "Про відпустки", "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", "Про оплату праці" та багатьма іншими. Однак, на даний момент існує велика кількість нормативно-правових актів Союзу РСР, які регулюють трудові права працівників. З метою ефективного застосування цих правових приписів виникає необхідність їх систематизації, впорядкування, прийняття нових законів та підзаконних нормативно-правових актів, які б найбільш повно та об’єктивно відображували особливості суспільних відносин.
Крім цього, у процесі дослідження питань правового регулювання прав та обов’язків працівників особливу увагу необхідно зосередити на реалізації їх у практичній діяльності сторін трудових правовідносин. Не кожна норма, що закріплена у законах, є дієвою.
У правозастосовчій діяльності державних органів, посадових осіб підприємств, установ та організацій часто допускаються порушення, які залишають непоміченими та обмежують і порушують права працівників. Головним чином причиною цьому є те, що не завжди працівник знає про порушення його прав та про механізм їх захисту. Не останню роль у цьому відіграє нечіткість формулювання окремих статей законодавчих актів, що дозволяє по-різному їх трактувати суб’єктами трудових правовідносин.
У зв’язку з цим, основне завдання науки трудового права України – розробити рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання прав працівників, з метою ефективної їх реалізації та захисту.


1. Основні трудові права працівників
1.1. Право на працю
Право громадян України на працю, — тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, — включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою. Держава створює умови для ефективної зайнятості населення, сприяє працевлаштуванню, підготовці і підвищенню трудової кваліфікації, а при необхідності забезпечує перепідготовку осіб, вивільнюваних у результаті переходу на ринкову економіку.
Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об'єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, на участь в управлінні підприємством, установою, організацією, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством, та інші права, встановлені законодавством [18, c.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Права та обов’язки працівників у трудовому праві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок