Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття і система слідчих дій

Поняття і система слідчих дій

Назва:
Поняття і система слідчих дій
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему:
“Поняття і система слідчих дій”


ЗМІСТ
Стор.
Вступ
1.СЛІДЧИЙ ЯК УЧАСНИК КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
2. ПОНЯТТЯ І СИСТЕМА СЛІДЧИХ ДІЙ
Висновок
Література


ВСТУП
Діяльність органів попереднього слідства та дізнання в кримінальному судочинстві здійснюється в певній процесуальній формі, яка зобов'язує здійснювати слідчі дії в необхідній послідовності та з додержанням встановлених кримінально-процесуальним законодавством умов. Процесу розслідування злочинів поряд із загальними, властиві специфічні тактичні прийоми провадження слідчих дій. Перш за все це зумовлено видом цього злочину та обставинами його здійснення. Слід також зауважити, що певні слідчі дій не можуть бути застосовані при розслідуванні злочинів , зважаючи на особливості складу злочину, Слідчими мають бути взяті до уваги ті специфічні особливості, які притаманні данному виду злочинів. В запропонованій роботі розглядаються слідчі дії, які найбільш часто використовуються в практичній діяльності та особливості їх провадження.


РОЗДІЛ 1
СЛІДЧИЙ ЯК УЧАСНИК КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Слідчий — це особа, яка провадить попереднє, досудове слідство в кримінальних справах. Є слідчі прокуратури, органів внутрішніх справ, органів безпеки і податкової міліції. Обговорюється питання про створення єдиного слідчого апарату.
Нова Конституція України позбавила прокуратуру права провадити попереднє слідство (ст. 121), але п. 9 «Перехідних положень» передбачає, що прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію попереднього слідства — до сформування системи досудового слідства і введення в дію законів, що регулюють її функціонування.
Слідчими прокуратури можуть призначатися громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові і моральні якості. Особи, які не мають досвіду практичної роботи за спеціальністю, проходять стажування строком до одного року. Не можуть бути прийняті на посаду слідчого прокуратури особи, які були засуджені за вчинення злочину, за винятком реабілітованих (ч. 1 і ст. 46 Закону про прокуратуру). Аналогічні вимоги ставляться і до слідчих органів внутрішніх справ, безпеки і податкової міліції.
У Генеральній прокуратурі України, прокуратурі Автономної Республіки Крим є старші слідчі і слідчі в особливо важливих справах. У прокуратурах областей, міст та інших прирівняних до них прокуратурах можуть бути слідчі в особливо важливих справах і старші слідчі, а в районних, міжрайонних, міських — старші слідчі і слідчі (ст. 17 Закону про прокуратуру).
Штатним розписом Головного слідчого управління (ГСУ) МВС України, слідчих управлінь (відділів) головних управлінь (управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, областей, міст Києва і Севастополя, на транспорті передбачені посади: старших слідчих і слідчих в особливо важливих справах, старших слідчих, слідчих, помічників слідчих, а слідчих відділів управлінь МВС міст, слідчих відділень (груп) міськрайлінорганів — посади старших слідчих, слідчих, помічників слідчих. На посади слідчих призначаються громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, пройшли стажування і виявили при цьому професійну придатність до слідчої роботи.
Співробітники слідчого апарату, які мають вищу юридичну освіту, стаж практичної роботи не менше 3 років, виявили організаторські здібності, професійну придатність до виконання функцій щодо надання практичної і методичної допомога в організації роботи слідчих підрозділів органів внутрішніх справ, призначаються на посади слідчих-методистів ГСУ МВС, СУ (СВ) ГУМВС, УМВС, УМВСТ. Робота слідчих-методистів організовується за зонально-лінійним принципом. Основними їх функціями є: розробка проектів вказівок і рекомендацій з питань організації і вдосконалення попереднього слідства; здійснення контролю за організацією роботи слідчих підрозділів і проведення слідства в кримінальних справах, підготовка письмових рекомендацій щодо вдосконалення форм і методів керівництва підлеглими підрозділами та з інших питань; надання допомоги і перевірка роботи слідчих підозділів, вжиття заходів до усунення недоліків і підвищення рівня слідчої роботи на місцях, контроль за виконанням; вивчення передового досвіду і наукових методів розслідування злочинів, унесення пропозицій керівництву слідчого апарату про необхідність їх узагальнення, розповсюдження, впровадження в практичну роту; аналіз стану злочинності, вивчення слідчої практики, організації і результатів роботи підрозділів і слідчих, внесення керівництву слідчих апаратів пропозицій про вдосконалення попереднього слідства, підвищення його ролі в розкритті і розслідуванні злочинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Поняття і система слідчих дій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок