Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Цивільно-правове регулювання відносин, які пов'язані з творчою діяльністю

Цивільно-правове регулювання відносин, які пов'язані з творчою діяльністю

Назва:
Цивільно-правове регулювання відносин, які пов'язані з творчою діяльністю
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,13 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 
Цивільно-правове регулювання відносин, які пов'язані з творчою діяльністю
Питання для обговорення:
Поняття творчої діяльності та інтелектуальної власності.
1.1 Поняття творчої діяльності.
1.2 Поняття інтелектуальної діяльності
2. Цивільно-правове регулювання відносин, пов'язаних з творчою діяльністю.
3. Види інтелектуальної власності.
Поняття творчої діяльності та інтелектуальної власності.
1.1 Поняття творчої діяльності.
Досить часто ці поняття вживають як однозначні — інтелектуаль-на діяльність і є творчою. Безперечно, це так. Інтелектуальна діяль-ність не може бути не творчою. Проте і творчість, і інтелектуальна діяльність мають свої особливості або відмінності.
Конституція України в ст. 41 проголошує: «Кожен має право во-лодіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результа-тами своє інтелектуальної, творчої діяльності». Отже, в Конституції України розрізняється інтелектуальна діяльність і творча діяльність. В усякому разі ці поняття не тотожні і означають вони не одне і те ж.
Творча діяльність або просто творчість — це діяльність, внаслідок якої народжується щось якісно нове, що відзначається непо-вторністю, оригінальністю і суспільно-історичною унікальністю. Творчість властива тільки людині — адже творити може тільки люди-на. Суб'єктом творчої діяльності може бути тільки людина. Природа інколи також створює унікальні шедеври, але в природі здійснюється процес розвитку, а не творчості. Творчість — процес усвідомлений, цілеспрямований і, як правило, передбачуваний.
Отже, результатом творчої діяльності є щось таке, чого ще не бу-ло — це суспільно-історична унікальність. Цей результат має бути новим, оригінальним, він не може бути повторенням уже відомого. Такі результати можуть появитися саме в результаті творчої діяль-ності.
У цьому аспекті специфічною рисою творчості є саме те, що твор-ча діяльність не може бути повторенням відомого, її результату завжди властива новизна.
Творчість властива людині у будь-якій сфері її доцільної діяль-ності. Конституція України проголошує свободу творчості (ст. 54 Конституції). Це означає, що людина може творити в будь-якій га-лузі діяльності і творити все, що їй забажається. Проте обмеження творчості встановлюються законом — творчість не може бути анти-суспільною, аморальною, спрямованою проти людства.
Творча діяльність — поняття більш широке ніж інтелектуальна діяльність. Під поняття «результати творчої діяльності» чи просто «результати творчості» або «творчі результати» підпадають будь-які результати творчості. Результати інтелектуальної діяльності — це безперечно результати творчої діяльності. Але результати інтелекту-альної діяльності обов'язково мають відповідати встановленим ви-могам закону. Тільки за цієї умови результати інтелектуальної діяль-ності можуть стати об'єктами інтелектуальної власності. У разі їх невідповідності вимогам закону вони не можуть стати об'єктами правової охорони.
Отже, творчі результати — це результати творчої діяльності, які можуть бути об'єктами правової охорони, а можуть і не бути. Ті ре-зультати творчої діяльності, які наділяються правовою охороною і визнаються об'єктами інтелектуальної власності, і є результатами са-ме інтелектуальної діяльності.
1.2 Поняття інтелектуальної діяльності
Інтелектуальна діяльність і творча діяльність — це розумова діяльність. У цьому аспекті ці два види діяльності співпадають. Але не всяка розумова діяльність є інтелектуальною чи творчою. Людина може розумово працювати, але творчого результату не досягти. Слід мати на увазі й те, що розумовою діяльність займаються багато лю-дей і з розвитком суспільства їх стає більше, це — вчені, інженери, вчителі, лікарі тощо. Творчість, у результаті якої появляється щось нове, властива далеко не всім.
Таким чином, інтелектуальна діяльність відрізняється від творчої тим, що її результати неодмінно стають об'єктами правової охорони. Далеко не всі результати творчої діяльності стають об'єктами інте-лектуальної власності і, отже, об'єктами правової охорони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 Курсова робота на тему: Цивільно-правове регулювання відносин, які пов'язані з творчою діяльністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок