Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Нормативно-правова і фінансова підтримка малого бізнесу в Україні та проблеми його розвитку

Нормативно-правова і фінансова підтримка малого бізнесу в Україні та проблеми його розвитку

Назва:
Нормативно-правова і фінансова підтримка малого бізнесу в Україні та проблеми його розвитку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,89 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
На тему
Нормативно-правова і фінансова підтримка малого бізнесу в Україні та проблеми його розвитку


План
ВСТУП
1.ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
2. НОРМАТИВНА-ПРАВОВА ПІДТРИМКА МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
2.1 Розвиток нормативно правової бази малого бізнесу в Україні
2.2 Правове регулювання оподаткування малого бізнесу
3. ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
3.1 Характеристика джерел фінансової підтримки малого бізнесу в Україні
3.2 Державні інститути фінансової підтримки малого бізнесу
3.3 Фінансування малого бізнесу комерційними банками
3.4 Фінансування малого бізнесу за кредитними лініями міжнародних фінансових інститутів
4. ПРОБЛЕМИ РПОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ


ВСТУП
Підтримка становлення та розвитку малого і середнього бізнесу (МСБ) в Україні є одним з визначальних пріоритетів державної політики з перших років економічних реформ. Вагома роль малих і середніх підприємств у забезпеченні конкурентного середовища, гнучкості національної економіки, зайнятості та доходів населення здобула широке визнання на всіх рівнях та знайшла свій вияв у здійсненні спеціальних заходів державної політики щодо підтримки розвитку малого бізнесу в Україні.
Проте дієвість заходів політики підтримки малого і середнього бізнесу виявилася недостатньою. Малі й середні підприємства в Україні продовжують стикатися з суттєвими перешкодами власному розвитку як на рівні державної політики, так і на рівні ринкового середовища. Зростання економічної активності у 2000-2001 рр. не знайшло адекватного відображення у середовищі малого і середнього бізнесу. Можна стверджувати, що підприємства цієї сфери поки що не посіли належного місця у структурі національної економіки. В Україні починається етап осмислення суті нинішньої моделі економічного розвитку, формування економічної політики відповідно до потреб сьогодення та стратегічних завдань соціально-економічного розвитку. Досягнення цих завдань неможливе без створення гармонійної структури національної економіки, яка неодмінно передбачає суттєве збільшення ролі малого і середнього бізнесу в Україні. В роботі зроблено спробу встановити роль та місце малого і середнього бізнесу в перехідній економіці, особливості його функціонування в умовах властивої сучасному етапу розвитку України, оцінити ефективність державної політики підтримки малого і середнього бізнесу в Україні та висунути конкретні рекомендації щодо підвищення її дієвості.


ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
У період 1991-1996 рр. малий бізнес в Україні під впливом різних процесів (гіперінфляція, бартеризація, зменшення обсягу внутрішнього ринку, тощо) перебував у кризовому стані і практично не розвивався. Так, чисельність зайнятих на малих та середніх підприємствах в Україні у 1996 році була меншою, ніж у 1991 році, хоча чисельність МП за цей час подвоїлася Волик В.Ф. Становлення малого та середнього бізнесу в Україні і його наслідки// Актуальні проблеми економіки. – 2002. -№8. – С. 22-25..
Зростання чисельності працюючих на МП почалося в Україні з 1997 року. Проте його темпи істотно відстають від темпів зростання кількості самих малих підприємств, що є виявом процесів, пов’язаних із “мікронізацією” малих підприємств, і може водночас бути свідченням зменшення ролі МСБ як фактора зайнятості та соціального захисту населення. Між тим, за цей час спостерігається й невпинне уповільнення темпів зростання чисельності МП (табл. 1.1). З огляду на те, що кількість МП на душу населення в Україні принаймні утричі відстає від показників країн Центральної і Східної Європи і удесятеро – розвинених країн світу, таке уповільнення навряд чи можна розглядати як свідчення насичення відповідних ринкових ніш. Скоріше, це є тривожною ознакою відсутності належного поширення ефекту від економічного пожвавлення на усі верстви національної економіки. Між тим, як вже відзначалося вище, на цьому тлі в останні роки спостерігається різке підвищення темпів зростання кількості підприємців-фізичних осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Нормативно-правова і фінансова підтримка малого бізнесу в Україні та проблеми його розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок