Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Вина – основна ознака суб’єктивної сторони злочину

Вина – основна ознака суб’єктивної сторони злочину

Назва:
Вина – основна ознака суб’єктивної сторони злочину
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,06 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Вина – основна ознака суб’єктивної сторони злочину.
Зміст
Вступ
Розділ I
Поняття, сутність та значення вини.
Розділ II
Вина у формі умислу.
2.1 Прямий умисел
2.2 Непрямий умисел
2.3 Інші різновиди умислу
Розділ ІІІ
Вина у формі необережності
3.1 Злочинна самонадіяність (самовпевненість)
3.2 Злочинна недбалість
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
Законодавче закріплення конституційного положення про те, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана криміна-льному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, є важливою гарантією додержання законності в діяльності правоохоронних органів і суду. Цей принцип знайшов своє подальше закріплення в ст.. 23КК, де вперше в нашому законодавстві наведено загальне визначення поняття вини, і в статтях 24 і 25, що визначають поняття умислу та необережності і називають їх види. Таким чином, законодавство України закріплює форми вини і вказує на те, що їх конкретний прояв можливий лише у вчиненні суспільно небезпечного діяння. Отже, вина – це не тільки обов’язкова ознака суб’єктивної сторони, а й передумова кримінальної відповідальності і покарання.
Метою дослідження у даній курсовій роботі є висвітлення поняття вини, її форм, змісту, ступеня, а також значення. Сутність вини, як важливої складової суб’єктивної сторони складу злочину розкривається через дослідження її форм – умислу та необережності, їхнє співвідношення між собою.
Актуальність даної теми обумовлюється значними протиріччями щодо аналізу інтелектуального та вольового моментів, без яких немислиме саме поняття вини. Крім того, будучи обов’язково підсистемою складового злочину, має велике значення для встановлення характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину і винної особи, впливаючи на їх класифікацію і визначаючи ступінь відповідальності та караності за вчинене.
Розділ І. Поняття, сутність та значення вини
Кримінальне законодавство, судова практика і кримінально-правова теорія завжди виходили з принципу, який став конституційним ( ст. 62 Конституції України), що кримінальна відповідальність за злочин можлива лише при наявності вини особи, що його вчинила. Кримінальний закон може впливати на поведінку людей, а покарання досягнути мети ( попередження злочинів, виправлення і перевиховання злочинців ) лише тоді, коли кримінальна відповідальність покладається виключно на осіб, винних у вчиненні злочину. Кримінальна відповідальність, яка застосовується до невинних, не тільки не гуманна, але безцільна і шкідлива; вона не сприймається ні засудженими, ні оточуючими, а лише викликає, як і будь-яка несправедливість, зневагу і почуття протесту. [ ] Советское уголовное право. Общая часть. / Под ред. Г.А. Кригера, Н.Ф. Кузнецовой,
Ю.М. Ткачевского. - М. : Изд. Москов.у-та, 1988. – с.123.
Основи кримінального законодавства Союзу РСР і союзних республік 1958 р., вперше сформулювали у спеціальній нормі “Основи кримінальної відповідальності” (ст. 3), вказують на вину у формі умислу чи необережності як на суб’єктивну основу кримінальної відповідальності, а потім більш чітко і повно порівняно з раніше діючим законодавством визначають ці форми вини ( ст. ст. 8 і 9). [ ] Ведомости Верховного Совета СССР. – 1958. - №3. – с.58.
Принцип винної відповідальності є одним з найважливіших принципів кримінального права, що виражає його гуманізм і виключає можливість так званого об’єктивного ставлення за вину, тобто відповідальності особи за вчинене суспільно небезпечне діяння і його наслідки без встановлення вини.
Основною і обов’язковою ознакою суб’єктивної сторони є вина. “Вчення про вину, – писав А.Л.Піонтковський, – є одним із основоположних елементів теорії радянського кримінального права. Без вини не може бути кримінальної відповідальності за соціалістичним кримінальним правом. Правильне розуміння вини має велике значення і в боротьбі за підкріплення соціалістичної законності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Вина – основна ознака суб’єктивної сторони злочину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок