Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правова характеристика особливих форм у кримінальному процесі України.

Правова характеристика особливих форм у кримінальному процесі України.

Назва:
Правова характеристика особливих форм у кримінальному процесі України.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Правова характеристика особливих форм у кримінальному процесі України.
Особливості провадження в справах про злочини неповнолітніх.
Забезпечення безпеки громадян є одним з основних завдань держави. Неповнолітні у більшості випадках найменш захищені у суспільстві, особливо в країнах, де мають місце кризові процеси. На думку Косенка С., ситуація в Україні характеризується соціально-економічною і політичною нестабільністю, знеціненням моральних норм, зростанням злочинності, насильством. Це особливо загострило проблеми дітей і підлітків. Зростаючи безробіття, зменшення можливості отримати освіту, адекватну медико-соціальну і психологічну допомогу призвели до втрати соціально-моральних орієнтацій, деформацій сексуального насильства, погіршення здоров’я, особливо серед молоді. [33, ст. 41] Так, відповідно до ст. 21 Конституції України всі люди є рівними у своїх правах і свободах. Проте, перелік прав, свобод людини, що закріплений в Конституції не є вичерпним [1, с. 22]. Вони одержують конкретизацію й розвиток в окремих галузях права. Не є винятком і кримінально-процесуальне законодавство. Тут встановлені особливі процесуальні форми стосовно судочинства у справах про злочини неповнолітніх. Вони сформульовані із врахуванням інтелектуальних, психологічних, етичних та інших особливостей неповнолітніх. Злочинність неповнолітніх має свою специфіку, що зумовлюється соціально-психологічними особливостями цієї категорії осіб та їх статусом у суспільстві. Тому і кримінальне законодавство України містить окремі норми, що передбачають відповідальність і покарання осіб у віці від 14 до 18 років [18, с. 185].
Провадження кримінальних справ щодо неповнолітніх, що вчинили злочини, здійснюється у межах єдиної системи процесуальної діяльності органів розслідування, прокуратури і суду, спрямоване на досягнення спільних цілей кримінального процесу і ґрунтується на його загальних принципах. Проте, як зазначає Омельченко Г., воно має і свої особливості, які мають за мету вирішення питань відповідальності і покарання неповнолітніх за злочини. Ці особливості пов’язані з предметом доказування у справах, колом і статусом осіб, які беруть участь у судочинстві з метою підвищення правової захищеності неповнолітніх, здійсненням окремих слідчих дій, гласністю судочинства [34, с. 79].
У Кримінально-процесуальному кодексі України є окрема глава. Яка містить норми, що характеризують особливості провадження кримінальних справ про злочини неповнолітніх. Також, деякі процесуальні правила провадження у справах про злочини і суспільно небезпечні діяння, вчинені неповнолітніми, передбачені в інших статтях КПК України. Зокрема, у ст. 73 КПК України зазначений порядок вирішення справ про суспільно небезпечні діяння, вчинені особою, яка не досягла віку, з якого можлива кримінальна відповідальність [2, ст. 73]. Статтею 9 КПК України передбачений порядок звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням до неповнолітнього примусових заходів медичного характеру.
Слід зазначити, що вимоги дотримання ряду особливих правил у справах даної категорії осіб, були закріплені міжнародним правом. Зокрема, міжнародним співтовариством були прийняті Пекінські правила 1985 р., які спрямовані на те, щоб справи по відношенню до неповнолітніх розслідувались швидко, неупереджено і без будь-яких зволікань. Вони вимагають, щоб особи, які ведуть провадження у даних справах володіли відповідною кваліфікацією, заставляють поважати права неповнолітнього [11, ст. 480].
Судочинство у справах неповнолітніх передбачає комплексне вивчення взаємопов’язаних проблем: детермінант злочину, процесу формування злочинної поведінки, ефективності примусових і попереджувальних заходів. Відмінність цієї моделі судочинства від інших форм провадження, російський процесуаліст Устомов Х. У. , пояснює особливим статусом підсудного, розширенням кількості суб’єктів процесу процедурною складністю, гарантуванням, реалізацією прав підсудного й його законних представників. До специфіки він відносить і те, що на відміну від інших форм правосуддя, тут детально вивчається особа неповнолітнього підсудного, середовище його розвитку, виховання, члени сім’ї, друзі і родичі [20, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Правова характеристика особливих форм у кримінальному процесі України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок