Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Процесуальне становище прокурора в кримінальному процесі

Процесуальне становище прокурора в кримінальному процесі

Назва:
Процесуальне становище прокурора в кримінальному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,32 KB
Завантажень:
536
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План Вступ Функції прокурора:
Представництво прокурором інтересів громадян чи держаки а суді
Нагляд за додержанням законів органами досудового слідств, дізнання та
оиеративно-розшукової юрисдикції
Підтримка державного обвинувачення в суді*
Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних
справах, а також при застосуванні примусових заходів, пов'язаних з
обмеженням свободи громадян Прокурор в кримінальному судочинстві Участь прокурора в суді:
Першої інстанції
Апеляційного провадження
Касаційного провадження
В зв'язку з нововиявленими обставинами


Вступ
Як відомо процесуальне становище прокурора на будь-якій із стадій кримінального процесу особливе, і відрізняється від процесуального статусу інших учасників. Взагалі місце державного обвинувача, об'єм повноважень, критерії оцінки ефективності його діяльності залежить від тих правових традицій і форм кримінального процесу, які склалися в тій чи іншій країні. Статус прокурора неодноразово привертав увагу науковців. Проблема його процесуального становища на будь-якій із стадій кримінального процесу була завжди актуальною, а особливо в теперішній час, коли ставлення до прокурора, як до процесуальної фігури різне.
У кримінальному процесі беруть участь обвинувачі, підсудні, захисники, потерпілі та інші особи. Процесуальне становшце будь-кого з них у стадії судового розгляду визначається нормами КПК, а процесуальне положення прокурора-ше й Законом України "Про прокуратуру".
Чинним КПК (ет. 264) та Законом України "Про прокуратуру" (ст. 36) так визначається правовий статус прокурора в судовому розгляді: підтримання перед судом державного обвинувачення, участь у дослідженні доказів, подання суду міркувань з приводу застосування кримінального закону і міри покарання щодо підсудного. У разі коли в результаті судового розгляду прокурор прийде до переконання, що дані судового слідства не підтверджують пред'явленого підсудному обвинувачення, він повинен відмовитись від обвинувачення.
Фактично ж чинне кримінально-процесуальне законодавство України допускає нерівність прав і можливостей учасників процесу. У главі ПІ КПК прокурор не названий учасником процесу. Отже, законодавець вюначив йому особливу роль у кримінальному процесі.
Тривалий час точилися суперечки з приводу ролі прокурора в судовому засіданні. Одна група вчених наполягала, що прокурор поряд з підтриманням державного обвинувачення виконує ще й функцію


з нагляду за точним виконанням закону судом. Інші вченні стояли на тому,
що прокурор в суді лише підтримує державне обвинувачення. [4]
В даній курсовій роботі ми спробуємо стати на бік одної, або іншої сторони і прийняти їхню думку, а можливо висунути свої факти щодо процесуального становища прокурора.


Функції прокурора
Прокурор — суб'єкт кримінального процесу, на якого згідно зі ст. 121 Конституції України покладаються:
представництво інтересів громадян або держави в суді у визначених
законом випадках;
нагляд за додержанням законів органами досудового слідства,
дізнання та оперативно-розшукової юрисдикції;
підтримання державного обвинувачення в суді;
нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у
кримінальних справах, а також при застосуванні примусових заходів,
пов'язаних з обмеженням свободи громадян.
Представництво прокурором інтересів громадян чи держави в суді полягає у здійсненні прокурором від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на забезпечення інтересів держави та захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, у разі неспроможності ними самостійно їх захищати. Частково функція представництва може здійснюватись і в стадії досудового розслідування.
Формами представництва є: звернення до суду з позовними заявами, участь у судовому розгляді справи і використання при цьому своїх повноважень обвинувача та представника, внесення апеляційного та касаційного подання на судові рішення або заяви про перегляд справи в порядку виключного провадження за ново-виявленими обставинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Процесуальне становище прокурора в кримінальному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок