Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Звільнення від кримінальної відповідальності

Звільнення від кримінальної відповідальності

Назва:
Звільнення від кримінальної відповідальності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Поняття, правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності
1.1. Поняття звільнення від кримінальної відповідальності
1.2. Правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності.
Розділ 2. Види звільнення від кримінальної відповідальності.
2.1. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям та примиренням винного з потерпілим.
2.2. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки та із зміною обстановки.
2.3. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності
Розділ 3. Деякі питання інституту обмеження дії законодавства про кримінальну відповідальність.
Висновок
Список використаних джерел
Зміст


ВСТУП
У теорії кримінального права вчення про підстави кримінальної відповідальності базується на філософському вченні про підстави соціальної відповідальності людини за свої вчинки. Відповідно до цього вчення, до відповідальності варто притягати тільки тоді, коли в суб'єкта була воля вибору поведінки, тобто він міг діяти згідно з вимогами закону, але ігнорував цю можливість. Ця дилема співзвучна одному з основних питань філософії - питанню свободи волі, щодо якого можна виділити три основні теорії.
Кримінальна відповідальність є різновидом юридичної відповідальності, особливим елементом у механізмі кримінально-правового реагування держави стосовно особи, що вчинила злочин. Поняття "кримінальна відповідальність" законодавчо не визначено й у теорії кримінального та кримінально-процесуального права трактується по-різному.
При визначенні підстав кримінальної відповідальності необхідно відповісти на три питання:
1) як обґрунтувати кримінальну відповідальність особи, що вчинила злочин?
2) за що особа підлягає кримінальній відповідальності?
3) на якій правовій підставі вона підлягає такій відповідальності?
Кримінальне законодавство 2001 р., яке загалом уже характеризувалось як новий крок у напрямі демократизації, гуманізації, звуження меж кримінальної репресії, виділило інститут звільнення від кримінального покарання в окремий розділ Загальної частини КК, розмістивши його перед розділами, які визначають поняття, систему, види покарання та порядок його призначення. Така структуризація не випадкова, а має глибокі теоретичні та практичні підвалини. Вона повинна націлювати практичних працівників на якнайширше (в межах розумного) його застосування у вирішенні питання про кримінальну відповідальність. Водночас в Особливій частині КК розширено кількість спеціальних випадків звільнення від кримінальної відповідальності при вчиненні окремих злочинів.
Для розуміння змісту інституту звільнення від кримінальної відповідальності слід повернутись до питання про поняття кримінальної відповідальності.
Розділ 1. Поняття, правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності
1.1. Поняття звільнення від кримінальної відповідальності
У КК неодноразово використовується поняття «звільнення від кримінальної відповідальності» (наприклад, розділ IX Загальної частини КК так і називається «Звільнення від кримінальної відпо-відальності»). Про звільнення від кримінальної відповідальності йдеться й у деяких статтях Особливої частини КК. Проте КК ніде не розкриває цьо-го поняття. Системне і логічне тлумачення закону дає підставу вва-жати, що КК під звільненням від кримінальної відповідальності розуміє звільнення лише від майбутньої, потенційної відповідаль-ності. Що ж стосується звільнення від реальної кримінальної від-повідальності, то закон використовує тут поняття «звільнення від покарання» (розділ XII КК так і називається «Звільнення від пока-рання та його відбування»). Це пояснюється тим, що кримінальна відповідальність, як уже відзначалося в підрозділі 1 розділу II цьо-го підручника, реалізується в трьох формах, а саме: 1) не пов'язаній з призначенням винному покарання; 2) пов'язаній з призначенням покарання, але без його реального відбування; 3) пов'язаній з від-буванням призначеного покарання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Звільнення від кримінальної відповідальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок